Lenovo zyskuje na zdalnej pracy

Lenovo – największy na świecie producent komputerów osobistych odnotował rekordowy wzrost zysków w trzecim kwartale.

Wzrost wyniósł 62% i przełożył się na kwotę 640 milionów dolarów.

Rekord ma związek z hybrydowym systemem pracy a co za tym idzie zwiększonym zapotrzebowaniem na komputery PC. Lenovo podało, że światowy popyt na komputery komercyjne, z wyłączeniem Chromebooków, jest trzecim co do wielkości tempem wzrostu od 1998 roku. Klienci kupowali więcej komputerów klasy premium, przenośnych i wysokiej jakości ze względu na rosnące znaczenie pracy zdalnej.

„System pracy hybrydowej będzie kontynuowany nawet po pandemii. Wiele firm ogłosiło, że będzie miało hybrydowy model pracy”, powiedział dyrektor generalny Lenovo Yang Yuanqing. „Pomoże to napędzać popyt na komputery przynajmniej do utrzymania obecnego poziomu około 340-350 milionów (rocznie)” – dodał, odnosząc się do prognozy firmy konsultingowej.

Według Yuanqinga, choć globalny niedobór półprzewodników, który dotknął różne branże pozostaje wyzwaniem biznesowym, pojawiły się oznaki złagodzenia uciążliwości. Szczególnie w drugiej połowie roku.

Według firmy doradczej Gartner Lenovo jest największym producentem komputerów na świecie. Utrzymuje 24,6% udziału w rynku światowych dostaw komputerów w czwartym kwartale 2021 roku. Za nim plasują się HP  i Dell.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/nadchodzi-kryzys-na-rynku-laptopow-117987