600 tysięcy euro za gracza CS

Dziennikarze HLTV dotarli do informacji sugerujących, że na celowniku znanej organizacji esportowej Ninjas in Pijamas (NIP) znalazł się Ludvig „Brollan” Brolin.

19 letni Szwed jest zawodowym graczem Counter-Strike: Global Offensive. Od dawna reprezentuje barwy organizacji Fnatic, której jest najmocniejszym punktem, a także jego wielką gwiazdą. Jego ewentualne odejście byłoby dla pomarańczowo-czarnych potężnym ciosem, tym bardziej że zespół dopiero co przesunął na ławkę rezerwowych dotychczasowego snajpera, Owena „smooyę” Butterfielda. Kolejna zmiana oznaczałaby już spore kłopoty.

Na ten moment nie wiadomo, czy dojdzie do zmiany. Domniemana oferta złożona przez włodarzy Ninjas może być naprawdę kusząca i być jedną z tych nie do odrzucenia. Według HLTV organizacja ze Szwecji miała zaproponować za usługi Brolina aż 600 tysięcy euro! Cała sytuacja już teraz odcisnęła swoje piętno na zespole Fnatic, bo ten podczas ruszających właśnie eliminacji do Majora w Antwerpii nie figuruje w składzie. Nie podano przyczyn absencji, ale wygląda na to, że ma ona związek właśnie z niepewną przyszłością utalentowanego strzelca.

Ewentualne przyjście Brollana byłoby świetnym ruchem ze strony NIP-u, który w ten sposób zyskałby młodego i jednocześnie doświadczonego już zawodnika. Nie ma natomiast pewności co do tego, czyje miejsce w składzie Brolin miałby zająć. Od końca ubiegłego roku wolne pozostaje miejsce dev1ce’a, ale trudno spodziewać się, by to właśnie jego miał zastąpić gracz Fnatic. Duńczyk jest snajperem, podczas gdy Szwed to klasyczny rifler.  

W miarę rozwoju sytuacji będziemy informować Szanownych Czytelników o dalszych losach zawodnika.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/wisla-all-in-games-krakow-odpada-z-iem-117379