Nadchodzi kryzys na rynku laptopów?

Problem z dostępnością półprzewodników odciska silne piętno na rynku elektroniki użytkowej. Ta jest słabo dostępna, lub osiąga kosmiczne wręcz ceny (wystarczy spojrzeć na to, ile kosztują obecnie karty graficzne). Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy końca uporczywego kryzysu. Jak się jednak okazuje, analitycy wskazują na to, że sytuacja może jeszcze się pogorszyć!

Rynek laptopów pogrąży się w kryzysie?

Kryzys na rynku półprzewodników, który nie zwalnia, w najbliższym czasie przyczyni się do powstawania dość odczuwalnych opóźnień w zakresie dostaw podzespołów niezbędnych do produkcji laptopów. Problemy z dostępnością według analityków mają objąć takie komponenty, jak procesory Intel Core 12. generacji, AMD Ryzen 6000 oraz karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti, 3080 Ti. Co to oznacza dla konsumentów?

Przede wszystkim mogą się pojawić problemy z dostępnością laptopów wykorzystujących powyższe podzespoły. Czas oczekiwania na realizację zamówienia na takie urządzenia może się w znaczący sposób wydłużyć. Ponadto możemy się spodziewać, że ze względu na problemy z dostępnością, wzrosną ceny nowych laptopów, co odczują nasze portfele.

Czytaj też: Windows 12 już w drodze? Niesamowite doniesienia w sieci!

Wszystko wskazuje więc na to, że kryzys na rynku półprzewodników dotykał będzie w najbliższym czasie kolejnych gałęzi rynku elektroniki użytkowej. Mam nadzieję, że nie będzie dla nas zbyt mocno odczuwalny. Końca problemów na razie nie widać, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.