DJI Mavic 3 Classic – oto nowy dron dla mniej wymagających!

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto z nas zakładał możliwość zakupienia drona i nagrywania nim materiałów wideo. Większość z nas sięgała po kompaktowe aparaty cyfrowe (fotografia „smartfonowa” dopiero raczkowała), a jedynie profesjonaliści korzystali z zaawansowanych lustrzanek. Dziś własną latającą kamerę może zakupić sobie każdy – o ile dysponujemy odpowiednim budżetem. DJI Mavic 3 Classic to najnowszy przedstawiciel omawianego segmentu.

Niskobudżetowy, półprofesjonalny dron dla… wybranych?

Nowy DJI Mavic 3 Classic to niskobudżetowy (choć jego cena została ustalona na poziomie 7999 złotych) półprofesjonalny dron zaprojektowany z myślą o nagrywaniu materiałów wideo. Producent wyposażył go w matrycę o rozdzielczości 20 MP. Umożliwia ona rejestrowanie filmów w rozdzielczości 5.1K przy 50 klatkach na sekundę oraz w 4K przy 120 klatkach na sekundę. Relatywnie niska w odniesieniu do droższych modeli cena wynika m.in. z tego, że na pokładzie urządzenia nie zastosowano zaawansowanego teleobiektywu umożliwiającego wykonywanie precyzyjnych zbliżeń.

Omawiany dron umożliwia nagrywanie wideo w locie nawet przez 46 minut. To zasługa pojemnego ogniwa zastosowanego na jego pokładzie. Producent informuje, że zasięg DJI Mavic 3 Classic to aż 15 kilometrów. Przed kolizjami chroni go cała masa czujników obsługiwana przez system wykrywania przeszkód. Co znajdziemy w zestawie z nowym produktem DJI? Oprócz samego drona są to torba, ładowarka samochodowa, zapasowe śmigła (trzy sztuki) oraz filtry polaryzacyjne (cztery sztuki).

Czytaj też: Zbieraj punkty w Sklepie Play! O co chodzi?

Czy DJI Mavic 3 Classic spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony osób poszukujących zaawansowanego drona w rozsądnej cenie? Całkiem możliwe, że tak. Na pewno ogromną rolę będzie odgrywała tu renoma marki DJI. Wyniki sprzedaży poznamy natomiast najwcześniej za kilka miesięcy.

Grafika tytułowa: DJI