Leakster: sensor 200 Mpix we flagowcu Samsunga dopiero za rok

Isocell HP1 najpierw zostanie wykorzystany w modelach Motoroli i Xiaomi.

Choć Samsung zaprezentował Isocella HP1, swój nowy aparat o rozdzielczości 200 Mpix, już kilka miesięcy temu, to do tej pory premiery nie doczekał się żaden smartfon wykorzystujący ten sensor. Aparaty potrzebują więcej czasu na adaptację niż nowe procesory, co pokazuje choćby polityka samego Samsunga, który już trzeci rok wykorzystuje w swoich flagowcach dopieszczaną wersję 108Mpixelowego Iscocella Bright HMX. 

Czytaj też: Nowa funkcja Galaxy S22 Ultra ma poprawić jakość zdjęć

Zanim więc doczekamy się sensora w smartfonie Samsunga, zobaczymy go w kilku modelach konkurencji (m.in Xiaomi), poznaliśmy jednak też plotki o tym, że terminem wykorzystania HP1 w produkcie macierzystej marki będzie prawdopodobnie premiera Samsunga Galaxy S23 Ultra. Informacje przekazał serwis Tech Radar, powołując się na dane leakstera Ice Universe i potwierdzając doniesienia krążące w sieci już od kilku tygodni.  Prawdopodobny termin to więc początek 2023 roku – wcześniej wg Ice Universe w jednym ze swoich flagowych modeli ma go wykorzystać Motorola

Znany z wiarygodnych przecieków bloger poinformował, że również w tym przypadku Samsung będzie przez kilka sezonów dopracowywał rozwiązanie, które już teraz ma oferować m.in nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K w 30 kl/s. Przy okazji premiery Samsung podkreślał przede wszystkim możliwości nowego aparatu, jeśli chodzi o wykorzystanie łączenia pikseli i zaawansowanych rozwiązań HDR do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych i lepszego odwzorowania detali. Jak to działa w praktyce, można zobaczyć na poniższym wideo: