Ładowanie laptopów wkrótce będzie wygodniejsze?

Ładowanie laptopów nadal kojarzy się nam z potężnymi ładowarkami, które są masywne i nieporęczne chociażby podczas umieszczania ich w podręcznym bagażu. Już niedługo jednak takie akcesoria mogą popaść w zapomnienie. W opracowaniu są już kompaktowe ładowarki dla mobilnych komputerów na co mogą nam wskazywać między innymi rynkowe premiery kabli USB-C obsługujących ładowanie z mocą nawet 240W!

Kompaktowe, wydajne ładowarki w drodze?

Holenderska firma Club3D wprowadziła na rynek trzy nowe modele kabli ze złączem USB 2.1 typu C. Pod wieloma względami ich charakterystyki dość znacząco się różnią. Warto jednak pochylić się nad łączącą je cechą – każdy z tych kabli wspiera ładowanie o mocy 240 W przy napięciu 48 V i natężeniu na poziomie 5 A. Oznacza to, że po sparowaniu ich z kompatybilną ładowarką będziemy mogli w wydajny sposób zasilić bądź naładować najmocniejsze laptopy dostępne na rynku.

Problem w tym, że takich kostek ładowarki – wspierających ładowanie 240 W – nie mamy jeszcze dostępnych na rynku. Musimy więc poczekać aż ktoś je opracuje (być może będzie to Club3D) oraz aż zostaną wydane laptopy ze złączem USB-C obsługujące taką metodę ładowania. Myślę, że to kwestia czasu i że jest spora szansa, iż doczekamy się takowych jeszcze w tym roku!

Czytaj też: Apple szykuje zmiany w ofercie smartfonów!

No cóż – pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na wieści w tej sprawie. Niewątpliwie byłoby to ogromne ułatwienie dla osób dużo podróżujących, dla których liczy się każdy centymetr przestrzeni w walizce. Mam nadzieję, że w przeciągu kilku miesięcy doczekamy się jakichś ważnych premier jeśli chodzi o sprzęt i ładowarki nowej generacji.