Łączność 5G w autach Audi

Audi of America i Verizon łączą siły, aby do 2024 roku dodać usługę łączności 5G do oferty sprzedaży niemieckiej marki.

Będzie to oznaczać lepszą wydajność oprogramowania, ulepszoną nawigację oraz szybsze możliwości przesyłania strumieniowego muzyki i wideo.

Umowa zapewnia szybsze prędkości sieci nowym modelom pojazdów Audi z bardziej zaawansowanym oprogramowaniem niż samochody analogowe. Pojawia się w momencie, w którym firmy samochodowe badają nowe technologie. Należy do nich komunikacja w technologii vehicle-to-everything (V2X), która może w przyszłości zwiększyć bezpieczeństwo i wpłynąć na jakość jazdy.

Firmy twierdzą, że plan zakłada wprowadzenie technologii 5G Ultra Wideband do gamy pojazdów producenta, począwszy od roku modelowego 2024. Ulepszona łączność utoruje drogę nowym funkcjom, takim jak rozszerzone usługi mobilne, nowe funkcje wspomagania kierowcy i innowacje umożliwiające łączność dla zautomatyzowanego prowadzenia pojazdu w przyszłości.

Piąta generacja technologii komórkowej 5G może być 100 razy szybsze niż 4G LTE. Budowa infrastruktury trwa dłużej niż pierwotnie oczekiwano. Większość smartfonów, które twierdzą, że korzystają z 5G, nie jest szybsza niż 4G.

Inni producenci samochodów w USA również zawierają umowy, aby wprowadzić 5G do swoich pojazdów. W ubiegłym roku General Motors i AT&T zawarły podobną umowę , aby wyposażyć wszystkie modele Chevrolet, Buick, Cadillac i GMC z roku modelowego 2024 w 5G.

czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/silnik-v8-na-wodor-yamaha-i-toyota-zaskakuja-117994