Księżycowy biznes Jurczyka

Emerytowany administrator agencji NASA Steve Jurczyk stworzył startup o nazwie Quantum Space, budujący zrobotyzowane placówki i statki kosmiczne, które zostaną wysłane w kosmos w pobliże Księżyca.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie floty robotycznych pomocników, którzy mogą wykonywać różnorodne zadania w pobliżu Księżyca. Takie jak udostępnianie możliwości internetowych, zbieranie danych, tankowanie statków kosmicznych i budowanie konstrukcji w przestrzeni księżycowej.

NASA od pewnego czasu skupia się na powrocie na Księżyc. Głównym przedsięwzięciem powiązanym z tymi planami jest projekt Artemis. Polega on na wysłaniu pierwszej kobiety i pierwszej osoby kolorowej na powierzchnię Srebrnego Globu.

Oprócz wykonywania serii lądowań ludzi, NASA współpracuje również z  firmami komercyjnymi, aby wysłać flotę lądowników i łazików na Księżyc w celu zbadania środowiska. Biorąc pod uwagę wszystkie misje księżycowe, Quantum Space próbuje wykorzystać możliwość stworzenia pojazdów, które mogą być przydatne w tym obszarze.

Jurczyk przewiduje wiele typów pojazdów, które Quantum Space może zbudować w nadchodzących latach, aby pomóc w przyszłym napływie misji księżycowych. Firma ma nadzieję stworzyć zrobotyzowaną placówkę. Mogłaby ona pomóc w komunikacji w przestrzeni kosmicznej między regularnymi orbitami Ziemi a Księżycem, znanym jako przestrzeń cislunarna.

 NASA ma koncepcję stworzenia podobnego do Internetu systemu infrastruktury komunikacyjnej wokół Księżyca o nazwie LunaNet, który byłby mniej zależny od ziemskich technologii nawigacji, komunikacji i przekazywania danych.  

Oprócz komunikacji, placówka mogła również prowadzić obserwacje Ziemi, a także przechowywać ładunki do zbierania danych o środowisku księżycowym. Firma przewiduje również świadczenie usług ruchu kosmicznego dla statków kosmicznych poruszających się po Księżycu. Istnieją również opcje obserwacji klimatu Ziemi , a także obiektów bliskich Ziemi, takich jak asteroidy.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/niesamowite-odkrycie-naukowcow-odkryto-pierwsza-swobodna-czarna-dziure-116122