Pierwszy inwestor Facebooka odchodzi z zarządu Mety

Meta, właściciel Facebooka poinformowała, że pierwszy inwestor oraz członek zarządu firmy od 2005 roku, odchodzi ze stanowiska.

Peter Thiel, jest współtwórcą systemu płatności internetowych PayPal, został inwestorem Facebooka w 2004 roku. Zainwestował wtedy kapitał o wartości 500 tysięcy dolarów. Zasiadał w radzie dyrektorów.

Oficjalnym powodem odejścia jest przejście na emeryturę (Thiel ma 54 lata).

Thiel jest jednym z najwybitniejszych zwolenników Trumpa w Dolinie Krzemowej, służył jako doradca w zespole przejściowym Trumpa w Białym Domu.

Były już członek zarządu Facebooka zamierza poświęcić czas na pomoc w wyborze kandydatów w tegorocznych wyborach do Kongresu. Będzie szukał osób, które będą postępowały zgodnie z programem byłego prezydenta Donalda Trumpa w trakcie amerykańskich wyborów śródokresowych.

Thiel jest znany z działalności filantropijnej. Jest twórcą stowarzyszenia Thiel Fellowship zachęcającego młodych ludzi do porzucenia college’u i zajęcia się przedsiębiorczością. Jest członkiem Steering Committee w Grupie Bilderberg – kontrowersyjnym zespole wpływowych liderów biznesu i przywódców rządowych.

Informacja o rezygnacji pojawia się w momencie, gdy notowania giełdowe firmy Meta gwałtownie spadły. Nastąpiło to w związku z obawami, że zmiany prywatności w produktach Apple utrudniają reklamodawcom wgląd, jak działają ich reklamy na Facebooku. Akcje spadły w poniedziałek o 5,1% i straciły w tym roku jedną trzecią swojej wartości, choć nadal są warte ponad 600 miliardów dolarów.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/facebook-i-instagram-na-wylocie-z-europy-winne-ue-i-rodo-116095