Kolejny lot Virgin Galactic zaplanowany!

Firma zajmująca się turystyką kosmiczną – Virgin Galactic – planuje ostatni lot testowy z pełną załogą przed oficjalnym startem swojej komercyjnej usługi planowanym na lato tego roku. Próba ma się odbyć w czwartek, 25 maja. Co już teraz wiadomo na temat tej testowej misji?

Komercyjne loty w kosmos to przyszłość?

Testy będą odbywały się za pośrednictwem napędzanego rakietowo samolotu VSS Unity, który ma – póki co – stanowić trzon komercyjnej floty Virgin Galactic. Załogę pojazdu stanowić będą Beth Moses, Luke Mays, Jamila Gilbert i Christopher Huie. Pojazd opuści Spaceport America w Nowym Meksyku i wzniesie się na wysokość 86 kilometrów. To pułap siedmiokrotnie wyższy niż ten, który osiągają samoloty pasażerskie.

Na takiej wysokości pojazd będzie przebywał przez kilka minut – by nacieszyć wzrok kosmicznych turystów niesamowitymi widokami. Oraz dać im namiastkę stanu nieważkości znanego tylko do tej pory z transmisji telewizyjnych. Chętnych na podróż życia jest naprawdę wielu. W zdecydowanej większości są to osoby bardzo majętne. Taki lot bowiem kosztuje 450 000 dolarów.

Czytaj też: YouTube zapowiada zmiany w reklamach!

Trzymamy kciuki za powodzenie misji Virgin Galactic. Co prawda jej charakter jest zupełnie inny niż działań podejmowanych przez SpaceX, jednak także i takie loty turystyczne i doświadczenia zbierane w ich trakcie mogą mieć kiedyś wpływ na rozwój transportu międzyplanetarnego.

Grafika tytułowa: NASA / Unsplash