Kolejny klub oferuje NFT

Klub piłkarski FC Liverpool rozszerza współpracę z francuskim startupem sportowym Sorare opartym na blockchainie. Pogłębia tym samym swoje zaangażowanie w rynek kryptowalut.  

Sorare jest właścicielem sportowej gry fantasy online. Obejmuje ona sprzedaż licencjonowanych cyfrowych kart sportowych, wykorzystywanych do budowania rywalizujących ze sobą drużyn.

Firma ma wyłączną wieloletnią umowę partnerstwa z Liverpoolem dotyczącą tworzenia treści i doświadczeń dla fanów.

Karty do gry są kupowane i sprzedawane w postaci niezamiennych tokenów (NFT), rodzaju kryptowaluty. Rejestrującej stan własności dóbr cyfrowych w łańcuchu bloków.

Karty Liverpoolu wprowadzono na platformę w zeszłym roku. Nowa umowa zapewni dodatkowe korzyści dla fanów, takie jak wizyty na stadionie Anfield, prowadzenie rozgrywek, zakup towarów i treści wideo oferowanych jako nagrody dla zwycięzców gry online, informuje Sorare.

Kolekcje związane ze sportem okazały się popularnym rodzajem NFT. Rynek aktywów cyfrowych eksplodował w zeszłym roku w branży wartej wiele miliardów dolarów, chociaż szaleństwo osłabło w ostatnich miesiącach.

Średnia cena sprzedaży kart NFT Sorare w sierpniu wyniosła 86,14 USD, w porównaniu z wartością szczytową około 280 USD w marcu zeszłego roku, podaje serwis służący do śledzenia rynku CryptoSlam.

Sorare twierdzi, że ma ponad 2 miliony użytkowników na całym świecie i współpracuje z ponad 280 milionami organizacji sportowych, w tym Major League Baseball w Stanach Zjednoczonych i brytyjskich klubach piłkarskich.

Czytaj także: Kryptowaluty i esport – związek przyszłości