Coraz większa integracja Fitbit z Google

Produkty Fitbit projektowane są z myślą o osobach chcących w wygodny sposób monitorować swoje treningi oraz parametry zdrowotne. Koncern został jakiś czas temu wykupiony przez Google i od tego czasu postępuje integracja opracowanych przez niego rozwiązań z tymi forsowanymi przez giganta z Mountain View. Użytkownicy opasek i zegarków Fitbit powinni przygotować się na okres przejściowy, w którym będą musieli zmienić swoje nawyki związane z logowaniem do usług.

Zmienia się logowanie w Fitbit

Osoby korzystające z aplikacji Fitbit do tej pory mogły się do niej logować za pośrednictwem adresu e-mail i hasła, bądź za pośrednictwem swojego konta Google. Już wkrótce będą mogli korzystać tylko z tej pierwszej opcji. Google informuje właśnie użytkowników zegarków i opasek Fitbit, że już wkrótce będzie chciało zrezygnować z funkcji logowania do usługi kontem Google.

Jakiś czas temu potwierdzono, że Fitbit zaoferuje w 2023 roku swoim użytkownikom możliwość przeniesienia wszystkich danych z autorskiego konta do Google. Możliwe więc, że koncern z Mountain View będzie chciał zaoferować nam zupełnie nową aplikację skupiającą dane z urządzeń Fitbit czy zegarka Pixel Watch. Zakładam, że więcej na ten temat dowiemy się podczas wiosennej konferencji deweloperskiej Google I/O.

Czytaj też: Kolejny iPad Pro z nowym, większym ekranem?

Możliwe, że w dłuższej perspektywie czasu Google przeniesie najważniejsze rozwiązania charakterystyczne dla sprzętu Fitbit do zegarków Pixel Watch i całkowicie zlikwiduje przejętą markę na rzecz autorskich rozwiązań. Tego dowiemy się jednak dopiero w perspektywie kilkunastu bądź kilkudziesięciu miesięcy.

Grafika tytułowa: Fitbit