Kolejne nowości zmierzają do Windows 11! System będzie ładniejszy?

Windows 11 zadebiutował na rynku już jakiś czas temu. Mimo to wiele aspektów nowego oprogramowania Microsoftu wymaga jeszcze zmian i poprawek. Koncern z Redmond zdaje sobie z tego sprawę i chce jak najszybciej uczynić „jedenastkę” jeszcze bardziej przystępną dla użytkowników. Do sieci trafiają kolejne informacje odnośnie tego, jakie nowości wkrótce trafią do Windowsa 11.

fot. Microsoft

Dwie ważne zmiany wizualne zmierzają do Windowsa 11!

Pierwsza z nowości, którą powinniśmy jeszcze w tym roku przywitać w systemie Windows 11 to nowy pasek głośności. Koncern z Redmond chce w tej kwestii tchnąć w oprogramowanie trochę świeżości. Warto w tym momencie wspomnieć, że obecnie funkcjonujący w systemie pasek głośności ma już dziesięć lat i pamięta czasy leciwego już Windowsa 8. Jak widzimy na powyższym zrzucie ekranu, nowy pasek będzie dostosowany do trendów stylistycznych panujących w systemie Windows 11. Będzie miał zaokrąglone rogi i jego kolorystyka dostosuje się do aktualnego motywu systemowego.

Czytaj też: Xbox sprzedaje się świetnie! Ale czy to powód do dumy?

Kolejną nowością w systemie Windows 11 ma być nowy sposób obsługi połączeń w aplikacji Twój telefon. Jak widzimy na załączonym zrzucie, przeprojektowany zostanie cały widżet obsługi połączenia. Będzie większy, bardziej przejrzysty i wygodniejszy w obsłudze. Również i jego wzornictwo zostanie dostosowane do interfejsu systemowego. Aplikacja Twój telefon urosła do rangi jednego z najważniejszych elementów systemu Windows, więc każde jej usprawnienie zostanie z pewnością bardzo ciepło przyjęte przez użytkowników.

fot. Microsoft

Oczywiście w pierwszej kolejności wspomniane nowości sprawdzą uczestnicy testowego programu Windows Insider. Jeśli okaże się, że nie zostaną w ich przypadku żadne problemy czy błędy to trafią do stabilnej wersji systemu. Istnieją spore szanse na to, że owe funkcje będą składową dużej, tegorocznej aktualizacji „jedenastki”. Dotychczasowe doniesienia wskazują na to, że może ona trafić na nasze urządzenia późną wiosną.

Grafika tytułowa: Microsoft