Niedobrze! Cena serii Galaxy S22 mocno w górę!

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery flagowych Samsungów z rodziny Galaxy S22. Dzięki licznym przeciekom mieliśmy okazję poznać zarówno wygląd nowości, jak i ich specyfikacje. Wielką niewiadomą jednak pozostawały do tej pory ceny poszczególnych wariantów kluczowej dla Samsunga serii. Dziś dowiedzieliśmy się co nieco w tej kwestii i niestety nie będą to dobre wieści!

Seria Galaxy S22 to ceny wyższe niż w przypadku poprzedników!

Według wstępnych wieści, które trafiają do sieci, nowe flagowce Samsunga będą droższe od swoich poprzedników. Mowa tu o dość pokaźnych kwotach rzędu od 50 do nawet 100 dolarów. Skąd takie podwyżki? Przede wszystkim wpływ na ceny flagowców Samsunga wywarła obecna sytuacja na rynku urządzeń mobilnych. Producenci nadal zmagają się z niedoborem komponentów, a te nieustannie drożeją. Poza tym Samsung Galaxy S22 i jego droższe wersje najpewniej trafią na rynek z procesorami Snapdragon 8 Gen 1, za które producent będzie musiał dodatkowo zapłacić dostawcom. Jak informowaliśmy Was bowiem dzisiaj, koncern z Korei przełożył premierę autorskich układów Exynos 2200. Najpewniej nie wyrobił się z ich przygotowaniem.

Czytaj też: Exynos 2200 opóźniony! Jak tłumaczy to Samsung?

Zarysowują nam się orientacyjne ceny serii Galaxy S22. Na amerykańskim rynku w podstawowych wersjach Galaxy S22 będzie kosztował 899 dolarów, Galaxy S22+ 1099 dolarów, a Galaxy S22 Ultra 1299 dolarów. Oczywiście za lepiej wyposażone wersje (większa ilość RAM i wbudowanej pamięci) trzeba będzie zapłacić nieco wyższe kwoty.

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy będziecie w stanie zapłacić niemałe pieniądze za flagowce Samsunga, jeśli ich specyfikacje i możliwości przez nie oferowane będą przekonujące.