Kolejna nowość zmierza do Painta!

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o tym, że Paint pozwoli na wygodne usuwanie tła ze zdjęć. Jak się jednak okazuje, to nie jedyna nowość, którą do swojej kultowej wręcz aplikacji chce wprowadzić Microsoft. Może więc okazać się, że w nadchodzących miesiącach Paint zostanie profesjonalną aplikacją z prawdziwego zdarzenia. Oto bowiem zmierzają do niego warstwy. Co to oznacza dla użytkowników i w jakich sytuacjach przyda się nowe rozwiązanie?

Paint zaawansowanym narzędziem?

O planowanym wdrożeniu nowości poinformował Dave Grochocki, który stoi na czele zespołu odpowiedzialnego za rozwój aplikacji Paint. Według udostępnionych przez niego informacji, możliwe będzie przeprowadzanie zaawansowanych działań na warstwach – takich, jak ich tworzenie, kopiowanie, łączenie itp. Oznacza to, że dla niektórych osób Paint będzie zupełnie wystarczającym narzędziem do pracy ze zdjęciami czy grafikami. Nie będzie konieczne korzystanie z zewnętrznych aplikacji.

Czy to koniec nowości, jakie w najbliższym czasie trafią do Painta? Tego jeszcze nie wiemy. Microsoft lubi nas od czasu do czasu zaskoczyć, więc jest całkiem możliwe, że ktoś w Redmond wpadł na pomysł, by uczynić z Painta coś więcej, niż proste narzędzie do rysowania i teraz konsekwentnie realizuje swój plan. Wiele powinno wyjaśnić się w nadchodzących tygodniach.

Czytaj też: Nowy Xbox Series X w drodze?

Grafika tytułowa: Surface / Unsplash