Nowy Xbox Series X w drodze?

Konsola Microsoftu – Xbox Series X – jest z nami od kilku dobrych lat. O ile na krótko po premierze radziła sobie na rynku fenomenalnie i regularnie powiększała grono fanów, o tyle obecnie zdecydowanie przegrywa w rywalizacji z PlayStation 5. Przedstawiciele giganta z Redmond doskonale zdają sobie sprawę z powagi zaistniałej sytuacji i najpewniej z tego powodu wkrótce zaserwują nam odświeżony wariant swojej topowej konsoli. Pierwsze informacje na temat nowego urządzenia trafiły już do sieci!

Nowa konsola, nowa jakość?

Według najnowszych doniesień nowy wariant Xbox Series X charakteryzował się będzie odmienionym wzornictwem. Producent ma tu postawić na cylindryczną obudowę, która zastąpi tą bazującą na prostopadłościanie, która zdążyła się już opatrzyć. Dowiedzieliśmy się także, że konsola zostanie wyposażona w dysk o pojemności 2 TB, a na jego pokładzie zabraknie m.in. czytnika płyt. Podobno w przygotowaniu jest także przeprojektowany pad dedykowany tej konsoli.

Nowy Xbox ma oferować wsparcie dla Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2. Co ważne – nie zdradzono, czy w znaczący sposób wzrośnie wydajność w stosunku do poprzednika. Konsola ma zadebiutować w 2024 roku i do sprzedaży trafi w cenie 499 USD – identycznej jak obecny Xbox Series X. Pad natomiast ma kosztować 69,99 USD. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści w temacie tego urządzenia!

Czytaj też: Znudził Ci się Twój Xbox? Odmienisz jego wygląd!

Grafika tytułowa: Howard Bouchevereau / Unsplash