Kolejna nadchodząca premiera potwierdza boom na składane smartfony

Samsung szykuje się na zwiększenie produkcji składaków, a konkurenci z Chin bacznie się przyglądają i odsłaniają nowe składaki jeden po drugim.

Honor będzie kolejną marką, która włączy do swojego katalogu pierwszy składany smartfon – Honor Magic V, o którym pierwsze plotki usłyszeliśmy w czerwcu. Dziś producent potwierdził nadchodzącą premierę modelu, nie udostępniając jednak szczegółowych informacji na jego temat. Wiadomo tylko, że nadchodząca premiera w Chinach i wcześniejsze zapowiedzi Qualcomma sugerują, że w składaku może zostać wykorzystany Snapdragon 8 Gen 1, ale na szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

Tegoroczna premiera Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 okazała się największym sukcesem tego typu urządzeń w historii Samsunga. Jak podał producent, w ciągu pierwszego miesiąca od premiery sprzedano ich więcej niż w ciągu ostatnich dwóch lat łącznie. Galaxy Z Fold 3 w tym okresie sprzedawał się 5 razy lepiej niż Galaxy Z Fold 2, a Galaxy Z Flip 3 – 40 (!) razy lepiej niż Galaxy Z Flip 5G z 2020 roku. W 2022 roku składaki mają być jeszcze istotniejsze dla Koreańczyków, którzy w 3 i 4 kwartale roku zamierzają wyprodukować 10 milionów Flipa i Folda 4– co wygląda na imponujące przyspieszenie, zważywszy na to, że w 2019 roku wg szacunków sprzedało się łącznie ok. 720 tysięcy tego typu urządzeń. 

Czytaj też: Składaki to za mało – Samsung szykuje składano-zwijaną hybrydę

Nic dziwnego, że chińska konkurencja bacznie przygląda się sprzedażowemu sukcesowi Samsunga i przygotowuje swoje tańsze odpowiedniki, na które – jak pokazała przedsprzedaż Oppo Find N w Chinach – jest ogromny popyt. Swoje składaki mają też Xiaomi (Xiaomi Mi Mix Fold) i Huawei (Mate X2), które szykuje się też na premierę eleganckiego Huawei P50 Pocket. Najbliższe miesiące potwierdzą, czy składaki to nieunikniony trend, czy też chwilowe zjawisko, którego potencjał został przeceniony, a rynek czeka przesyt. 

Fot: Honor/ Weibo