Kobiety do kompów!

Ogłoszono terminy rozgrywek VALORANT Champions Tour Game Changers – czyli turnieju przeznaczonego dla żeńskiej części esportowyej sceny.

Po rozgrywkach, które z powodzeniem odbyły się w Ameryce Północnej na początku tego roku pora na strefę EMEA czyli Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

W oficjalnym komunikacie wydanym przez producenta gry firmę Riot Games, należącą do chińskiego giganta technologicznego Tencent możemy przeczytać o tym jaka idea przyświecała organizatorom i pomysłodawcom rozgrywek:

Ogłoszony po raz pierwszy w lutym 2021 roku program VCT Game Changers ma na celu wspieranie integracyjnego środowiska dla rywalizacji oraz stworzenie bezpiecznych możliwości do rywalizacji dla kobiet bez obaw związanych z nękaniem związanym z tożsamością bądź płcią. VCT Game Changers w regionie EMEA uzupełni sezon rywalizacji poprzez tworzenie nowych możliwości do ekspozycji dla kobiet w esportowym VALORANCIE”.

Same zmagania rozpoczną się w następujących terminach:

27 września – 3 października 2021

25 – 31 października 2021

15 – 21 listopada 2021

We wrześniu i październiku odbędą się w formule otwartych turniejów, w których udział będzie mogło wziąć do 64 ekip złożonych z kobiet. Zawody październikowe będą objęte specjalną edycją „all-in”, w której dozwolone będzie wystawianie składów mieszanych pod warunkiem, że przynajmniej trzech jego członków (czy może raczej członkiń) stanowić będą kobiety.

Pula nagród w dwóch pierwszych turniejach wynosi 20 000 euro. Aby powalczyć o te pieniądze trzeba w momencie rejestracji posiadać rangę na poziomie co najmniej Platyna 1.

W czasie edycji listopadowej pula wzrasta do 50 000 euro.

„Obecnie przemysł esportowy cierpi z powodu poważnych braków w reprezentacji kobiet na poziomie zawodowym” – przyznała Vera Wienken, Brand Manager DACH w Riot Games. – „Jeżeli chcemy zainspirować większą liczbę kobiet do tego, by spełniały one swoje esportowe marzenia, musimy podjąć bezpośrednie działania i uczynić gry bardziej dostępnymi. Stworzyć im w nadchodzących latach równe szanse. Chcemy, by VCT Game Changers w regionie EMEA było dla kobiet w Europie kamieniem milowym. By pozwoliło im pokazać swoje umiejętności w VALORANCIE i rywalizować w uczciwym, bezpiecznym środowisku, ale nadal będącym częścią całego ekosystemu” – dodała.

A więc, Drogie Panie! Nie ma wymówek. Proszę się zapisywać, grać i kasować wygrane. Powodzenia!