Zdjęcie z pierścieniem w oku

Ledowa lampa w kształcie pierścienia równomiernie rozprowadza światło, co przydaje się do nagrywania filmów, robienia zdjęć czy wykonania makijażu. Do sprzedaży wchodzą właśnie trzy takie lampy Platinet o różnych średnicach i intensywności oświetlenia. Ceny – od 36 do 55 zł.

Lampy pierścieniowe LED to łatwy i tani sposób na uzyskanie dobrego oświetlenia przy domowym nagrywaniu filmów, robieniu zdjęć na media społecznościowe, ale także przy wykonywaniu makijażu. Coraz częściej lampy te są z powodzeniem wykorzystywane przy fotografii portretowej – można wówczas zaobserwować charakterystyczny pierścień w oku. Lampy pierścieniowe różnią się średnicą, sposobem montażu i rodzajem światła.

W ofercie Platinet są dostępne lampy pierścieniowe LED w trzech rozmiarach wielkości i natężenia światła.

Platinet Ring Light 3

Lampę (PMRL3) dzięki giętkiemu stelażowi można ustawić w dowolniej pozycji w zakresie 360°. W komplecie znajduje się uchwyt na telefon i praktyczny klips służący do mocowania np. do stołu. Do zasilania lampy używa się kabla USB napięciem 3,7 do 5V. Na kablu umieszczono  panel sterowania pozwalający włączyć i wyłączyć lampę oraz zmienić jasność i barwę oświetlenia. Średnica zewnętrzna lampy wynosi 3 cale (9 cm), zaś wewnętrzna 4,8 cm. 24 diody LED dają strumień świetlny – 300lm, który można ustawić przy wartości temperatury barwowej: 3200K, 4500K, 5500K – czyli od ciepłego światła żarowego do zimnego dziennego. Lampa jest dostępna w cenie detalicznej 49,90 zł.

Platinet Ring Lamp 6

Lampę oznaczoną symbolem PMRL6 montuje się na praktycznym stelażu, który gwarantuje stabilną pozycję. Podobnie jak w przypadku lampy Light 3, zasilanie odbywa się za pośrednictwem USB. Sterowanie zapewnia pilot umieszczony na kablu. Średnica – 6 cali (15,24 cm) z 48 ledami i strumieniem świetlnym 800 lm. Do wyboru mamy temperaturę barwową 3000K, 4500K i 6000K. Cena – 35,90 zł.

Platinet Ring Lamp 8

Umieszczona na trójnogu największa z konstrukcji Platinet – PMRL8, została wyposażona w specjalny uchwyt na telefon pozwalający na stabilne umieszczenie urządzenia w centralnym miejscu. Ten model również wyposażono w panel sterujący na kablu. Średnica 8 cali (20,32) z 72 ledami dającymi strumień światła 800lm – pozwala uzyskać bardzo satysfakcjonujące efekty. Do wyboru mamy temperaturę barwową: 3000K, 4500K i 6000K. Cena tej konstrukcji to 54,90.