Kiedy MIUI 14 dla smartfonów Xiaomi?

MIUI 14 to najnowsza wersja nakładki systemowej od Xiaomi, która będzie w nadchodzących tygodniach trafiała na pokład kolejnych produktów chińskiego koncernu. Podczas targów MWC 2023 odbywających się w Barcelonie dowiedzieliśmy się, które modele giganta otrzymają nową wersję oprogramowania jeszcze w tym kwartale!

źródło: Xiaomi

Co nowego w MIUI?

Nowe rozwiązanie ma serwować użytkownikom ulepszoną architekturę systemu, zajmując mniej miejsca we wbudowanej pamięci smartfonów i tabletów. Poprawieniu ulegnie wydajność pracy aplikacji oraz gier uruchamianych na pokładzie sprzętu Xiaomi. Wprowadzone zostaną także możliwości szerszej personalizacji interfejsu smartfona – po to, byśmy mogli zaprojektować wygląd odpowiadający naszym wymaganiom.

Doczekamy się także usprawnień bardziej „funkcjonalnych”. Obejmują one odbieranie połączeń telefonicznych na tablecie Xiaomi, szybkie parowanie słuchawek z telefonem, tabletem lub telewizorem itp. Możemy liczyć również na odświeżony pakiet usług rodzinnych. Możliwe będzie utworzenie grupy do ośmiu osób, którym w wygodny sposób udostępnimy zdjęcia, wideo czy dane z aplikacji zdrowotnych. Poza tym usprawnione zostaną funkcje kontroli rodzicielskiej.

MIUI ma również oferować nam mniej niepotrzebnych aplikacji (tzw. bloatware) oraz nie wyświetlać denerwujących reklam w aplikacjach i interfejsie. To akurat rewolucja u Xiaomi. Być może przekona do zakupu sprzętu Xiaomi nowych użytkowników.

Te smartfony otrzymają MIUI 14 jeszcze w marcu:

  • Xiaomi 12, 12 Pro, 12X, 12 Lite, 12T i 12T Pro,
  • Xiaomi 11T i 11T Pro oraz 11 Lite 5G NE,
  • Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite,
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G,
  • Redmi Note 10 Pro,
  • Redmi Note 10,
  • Redmi 10 5G.

Czytaj też: Sony Xperia 10 V na pierwszych renderach!

Dajcie koniecznie znać, czy Wasze smartfony Xiaomi kwalifikują się do otrzymania MIUI 14. My natomiast nie możemy się doczekać, żeby sprawdzić dla Was nowe flagowce od chińskiego koncernu.

Grafika tytułowa: Xiaomi