Google ogłasza nowości na MWC 2023!

Targi MWC 2023 to dla wielu producentów świetna okazja do zaprezentowania nam ciekawych nowości. W Barcelonie zagościł także koncern Google, który przekazał informacje na temat nowości zmierzających do Androida, Chrome OS i Wear OS. Co warto wiedzieć na ten temat?

fot. Guido Coppa / Unsplash

Ciekawe nowości w drodze!

System Android otrzyma ulepszenia związane z aplikacją Google Meet. Ów niezwykle popularny komunikator otrzyma funkcję redukcję szumów na większej liczbie urządzeń mobilnych z Androidem na pokładzie. Przełoży się to na lepsze odfiltrowywanie niepotrzebnych dźwięków w tle i – w konsekwencji – na bardziej klarowne rozmowy. Ponadto wygodniej zmienimy rozmiar czcionki w Chrome, a Google Keep otrzyma widżet pojedynczej notatki dla ekranu głównego. Przeglądarka plików PDF w Dysku Google pozwoli natomiast na wygodne dodawanie adnotacji na dokumentach.

Chrome OS otrzyma wsparcie dla Google Fast Pair. Wystarczy sparować nasze ulubione słuchawki ze smartfonem, a automatycznie będą one dostępne także po uruchomieniu naszego Chromebooka. Wygoda! Wear OS zaoferuje dwa nowe tryby dźwięku i wyświetlania, które mają na celu poprawę jakości obsługi zegarka. Użytkownicy wkrótce uzyskają dostęp do trybu monofonicznego, pomagającego w wygodnej obsłudze smartwatcha. Nowe tryby korekcji kolorów i skali szarości dadzą natomiast możliwość szerszej personalizacji wyświetlacza zegarka.

Czytaj też: Kiedy MIUI 14 dla smartfonów Xiaomi?

Powyższe nowości mają zostać wprowadzone stosunkowo szybko. Dajcie znać czy któraś z nich okaże się dla Was szczególnie przydatna na co dzień!

Grafika tytułowa: Anete Lūsiņa / Unsplash