Jeep Avenger w Polsce – ile kosztuje?

Jeep Avenger to najnowszy crossover od Amerykanów. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że marka należąca do superkoncernu Stellantis będzie produkowała swoją nowość nad Wisłą. Teraz natomiast dowiadujemy się, ile ten nowoczesny samochód będzie kosztował nad Wisłą. Jedno jest pewne – tanio nie będzie!

Amerykański SUV produkowany w Polsce

Pierwsze egzemplarze nowego Jeepa sprzedawane będą w limitowanej wersji Launch Edition. Można będzie je zamawiać w okresie od 2 do 30 listopada 2022 roku. Mamy więc do czynienia ze swoistą przedsprzedażą. Cena elektrycznego crossovera będzie startowała od 189 700 złotych i będzie rosła w miarę dobierania kolejnych opcji. Może więc się okazać, że ostateczna kwota będzie znacząco przewyższała tą bazową.

Co otrzymamy w przypadku wersji Launch Edition w standardzie? Producent zaserwuje nam oświetlenie w technologii LED, elektryczne otwieranie klapy bagażnika czy też designerskie, 18-calowe alufelgi. Jeep postawi także na zaawansowany system multimedialny wykorzystujący 10,25-calowy wyświetlacz. Fanów smartfonów ucieszy fakt, że mamy tu wsparcie dla Apple CarPlay i Android Auto.

Jeep zapewnił również, że w zestawie z Avengerem otrzymamy wallboxa do samodzielnego montażu w garażu. Pozwoli on na wygodne ładowanie samochodu podczas postoju z mocą 11 kW. To miły dodatek. Zakup takiej ładowarki to dodatkowy wydatek – a tu otrzymamy ją w pakiecie.

Czytaj też: DHL idzie w ślady InPostu!

Czy w Polsce znajdą się chętni na zakup Jeepa Avengera? Do czynienia mamy z bardzo popularną nad Wisłą marką, więc chyba Stellantis może być o to spokojne. Osobiście chętnie ujrzałbym w polskiej ofercie marki Wagoneera, ale duże SUV-y to produkt bardziej na rodzimy, amerykański rynek.