DHL idzie w ślady InPostu!

Pamiętacie jeszcze czasy, w których nasze przesyłki dostarczała nam głównie Poczta Polska? Ja tak. Dziś jednak realia są już zupełnie inne. Jak grzyby po deszczu wyrosły nam w Polsce filie globalnych firm kurierskich, a nasz rodzimy operator – InPost – zaczął stawiać liczne automaty paczkowe na terenie całego kraju. Teraz w ślady polskiego giganta chce pójść nad Wisłą… DHL!

Tysiące automatów paczkowych w drodze!

W Polsce DHL postawi w najbliższym czasie kilka tysięcy automatów paczkowych – w większych i mniejszych miejscowościach. Urządzenia będą nosiły nazwę POP Box i w pierwszej kolejności pojawią się w największych polskich miastach, takich jak: Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Łódź, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Rzeszów czy Olsztyn. Co ciekawe, będą stawiane w pobliżu ważnych punktów orientacyjnych takich, jak galerie handlowe, sklepy, stacje benzynowe czy apteki. Brzmi to jednak rozsądnie, prawda?

W przypadku ciepłego przyjęcia POP Boxów, trafią one również do mniejszych miast i na wieś. DHL najwyraźniej wziął sobie na poważnie plany dorównania pod względem dostępności automatów paczkowych firmie InPost, której pozycja na rynku z roku na rok staje się coraz mocniejsza. Oczywiście obsługa POP Boxów będzie się odbywała za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Na odbiór paczki mamy mieć natomiast aż 4 dni!

„Klienci oczekują od firm kurierskich pełnej swobody i elastyczności w obszarze doręczeń przesyłek. Coraz częściej decydują się na dostawy w systemie out of home, dzięki czemu swoje zakupy mogą odbierać w najbardziej dogodnym dla siebie czasie i miejscu. W odpowiedzi na te potrzeby regularnie rozwijamy sieć naszych Punktów Obsługi Paczek, a teraz dodatkowo rozszerzamy ofertę o automaty paczkowe. Te działania to także kolejny, ważny krok naszej firmy w stronę zrównoważonego rozwoju. Dostawy do sieci POP oraz automatów paczkowych znacznie przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2.” – Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska

Czytaj też: Konsole Xbox wkrótce z nową funkcją?

Oczywiście póki co DHL nie ma co marzyć o dogonieniu InPostu pod względem liczby dostępnych automatów paczkowych. Za kilka lat jednak – kto wie – może uda się osiągnąć w tej kwestii naprawdę imponujący wynik!

Grafika tytułowa: Alan W / Unsplash