Jeden z najtańszych smartfonów ze Snapgradonem 888+ 5G już dostępny w Polsce

W oczekiwaniu na prezentację Edge X30 otrzymujemy cenowego średniaka z rozwiązaniami znanymi z flagowców Motoroli.

Zaprezentowany na początku roku moto g100 był symbolem zmiany w podejściu Motoroli do swojej rodziny średniaków, której urządzenia wraz z premierą modelu zaczęły otrzymywać flagowe procesory Snapdragona, zazwyczaj zarezerwowane dla urządzeń z nieco wyższej półki cenowej. Zaprezentowany niedawno smartfon moto g200 kontynuuje tę strategię – za dostępny od dziś także w Polsce model z procesorem Qualcomm Snapdragon 888+ 5G zapłacimy 1999 zł. 

Moto g200 ma najbardziej zaawansowany system aparatów fotograficznych spośród dotychczasowych smartfonów moto g — taki sam jak w modelach z flagowej rodziny Motoroli, Edge. Główny aparat o rozdzielczości 108 MP i 9-krotnie zwiększająca światłoczułość technologia Ultra Pixel pozwalają na wykonanie ostrych i jasnych zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. System uzupełnia matryca ultraszerokokątną i makro oraz aparat wykrywający głębię, który automatycznie dodaje rozmycie tła. 

Czytaj też: Motorola Edge 30 Ultra nadchodzi! Ważny przeciek w sieci!

Flagowy procesor umożliwia korzystanie z gier ze sztuczną inteligencją, a technologia Snapdragon Elite Gaming sprawia, że na Moto g200 można grać jak na komputerach stacjonarnych, z grafiką renderowaną o 20% szybciej niż w przypadku Snapdragona 865. Smartfon szybciej robi też zdjęcia i nagrywa wideo — aż o 35% niż z wcześniejszym procesorem wg danych Qualcomm. Płynne wyświetlanie gier i scen filmowych umożliwia wyświetlacz FHD+ Max Vision o przekątnej 6,8” o częstotliwości odświeżania 144 Hz. 

System Qualcomm Snapdragon Sound umożliwia także korzystanie z najbardziej zaawansowanych funkcji bezprzewodowej transmisji głosu spośród wszystkich telefonów Motoroli. Firma nawiązała też współpracę z Dolby, co zaowocowało technologią Dolby Atmos, oferującą zwiększoną głębię i klarowność dźwięku. 

Moto g200 5G może nagrywać wideo z jakością kinową i najwyższą rozdzielczością dostępną obecnie w smartfonach — 8K. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji funkcję Dual Capture, która umożliwia nagrywanie wideo i robienie zdjęć aparatem przednim i tylnym jednocześnie. Model oferuje także bezpośredni dostęp do ulubionych zdjęć, filmów, muzyki, aplikacji i gier we wbudowanej pamięci UFS 3.1 o pojemności 128 GB. Pamięć operacyjna LPDDR5 wyróżnia się wydajnością nowej generacji oraz szczytową przepustowością 51,2 GB/s. 

Model moto g200 5G dostępny jest już w sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych – mroźnym błękicie i grafitowym. Smartfon w grudniu będzie można nabyć w sieci Plus, a od dziś w sklepach RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet oraz na stronie motorola.com