Vive i 4 Help VR pokazują potencjał VR w szkoleniach medycznych

Wirtualna rzeczywistość to szansa na upowszechnianie niezbędnej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w angażujący i przystępny sposób.

Wykorzstanie wirtualnej rzeczywistości w zajęciach edukacyjnych, szkoleniach i kursach wszelkiego rodzaju to nie czcze obietnice czy puste gadżeciarstwo, tylko rozwiązanie, które przekłada się dziś na realne korzyści. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez lifeliqe.com, dzięki nauce w VR 86% studentów poprawiło wyniki testów, 97%  wykazało większe zainteresowanie wykładami, 98% uczestników lepiej zrozumiało trudne tematy, a 97% cieszyło się z nadchodzących zajęć. Dzięki temu możemy skorzystać wszyscy, zwłaszcza gdy VR wykorzystywany jest do szkoleń medycznych, pozytywnie wpływając na zdrowie pacjentów i pracę lekarzy.

Czytaj też: HTC Vive 2 Pro – test topowego zestawu VR

Potencjał nowych technologii postanowiła wykorzystać wrocławska firma 4 Help VR, tworząc kurs pierwszej pomocy w wirtualnej rzeczywistości z myślą o wszystkich firmach i placówkach edukacyjnych, które korzystają ze szkoleń BHP oraz pierwszej pomocy – lub same je organizują. Dzięki przeniesieniu szkolenia z pierwszej pomocy i BHP do wirtualnego świata korzystający z kursu otrzymują bezcenne, realistyczne doświadczenie ratowania życia osobie poszkodowanej, które zwiększa ich poczucie pewności siebie w realnej sytuacji zagrożenia życia oraz pozwala na edukację w zakresie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Efekty mówią same za siebie: program gwarantuje 5 razy szybszy proces zapamiętywania, naukę przez zabawę i co najważniejsze, każdy z nas może nauczyć się ratować ludzkie życie. 

Program 4 Help VR obejmuje szkolenie z zakresu:

·         Bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia

·         Wezwania pomocy

·         Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej

·         Zastosowania Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego w RKO

·         Pozycji bocznej i monitorowania czynności życiowych

·         Postępowania z poszkodowaniem urazowym

Wirtualna Rzeczywistość to obraz, dźwięk, przestrzeń i dotyk, całość zamknięta w świecie technologii. Poprzez testowanie różnych sytuacji w świecie wirtualnym z wykorzystaniem 4 Help VR i profesjonalnych gogli VR Vive Focus 3, uczestnik szkolenia zyskuje przewagę w momencie realnych zdarzeń. Wirtualna rzeczywistość pozwala na odzwierciedlenie warunków panujących na miejscu zdarzenia i to bez żadnych negatywnych skutków ubocznych pomyłek. Ćwiczysz, utrwalasz i nabywasz nowych umiejętności, a tym samym wzmacniasz pewność siebie i zmniejszasz stres. –  powiedział Grzegorz Kobuszewski CEO w 4 HELP VR.