iOS 16.4.1 w drodze! Naprawi błędy?

Apple nie ma szczęścia do systemu iOS 16. To pierwsza wersja oprogramowania z Cupertino, która boryka się z tyloma problemami natury jakościowej. Ostatnie problemy z aplikacją „Pogoda” (o których Sebastian informował Was wczoraj) oraz niestabilne działanie Wi-Fi ma skłonić Apple do rychłego wydania aktualizacji – iOS 16.4.1.

fot. Apple

Konieczne głębsze modyfikacje systemu?

Od pewnego czasu mówi się o tym, że Apple pracuje nad ostatnią częściową aktualizacją iOS 16 – mowa o iOS 16.5. Jak się jednak okazuje, przed jej udostępnieniem koncern z Cupertino może postawić na wdrożenie iOS 16.4.1. Ta wersja systemu ma rzekomo naprawić wszystkie bieżące bolączki trapiące użytkowników iPhone’ów, jak wspomniane problemy z aplikacją Pogoda czy z działaniem Wi-Fi.

Programiści Apple działają bardzo szybko. Według nieoficjalnych informacji „naprawcza” wersja iOS ma zostać wydana jeszcze w tym tygodniu bądź tuż po Wielkanocy. Koncernowi z Cupertino należą się zdecydowanie słowa pochwały. Amerykanie w dobie kryzysu nie chcą czekać z naprawianiem problemów iPhone’ów. Każdy błąd może być tu bardzo kosztowny i przekładać na wyniki sprzedaży.

Czytaj też: Pogoda na iPhone’ach zawodzi

Miejmy nadzieję, że iOS 17, który zadebiutuje jesienią, będzie mniej awaryjny od iOS 16. Obecnie używana przez nas wersja oprogramowania jest dość feralna. Apple od momentu udostępnienia musi zmagać się z wieloma problemami związanymi ze stabilnością i jakością jej pracy.

Grafika tytułowa: Apple