Pogoda na iPhone’ach zawodzi

Nie dość, że pogoda za oknem kapryśna, to jeszcze właściciele iPhone’ów i innych urządzeń Apple mogą mieć problemy ze sprawdzeniem, kiedy będzie lepiej.

Domyślna aplikacja do sprawdzania pogody, o prostej nazwie „Pogoda” ma problemy, o czym donoszą zaniepokojeni użytkownicy.

Na iOS aplikacja w ogóle nie wyświetla żadnych informacji. Po uruchomieniu widzimy jedynie nazwę miejscowości i nic ponad to. Wygląda to na problemy z pobraniem danych z serwera. U wybrańców losu przestał działać tylko widżet pogody, ale sama aplikacja wciąż dostarcza bieżącej prognozy.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że widżet czasami działa bez błędów, ale już po chwili znów się psuje. Z kolei na MacBooku aplikacja bardzo długo ładuje informacje, prezentując w tym czasie pusty ekran.   

Usterka ma charakter globalny, jej przyczyna jak dotąd nie jest jasna, nie wiadomo też, ile potrwa.

Problem po raz pierwszy wystąpił 30 marca 2023 roku. Największe problemy z działaniem usługi zanotowano w piątek – 31 marca 2023 roku. Apple do tej pory poinformowało jedynie, że błąd dotyka wybranych użytkowników, a aplikacja może być niedostępna lub działać z obniżoną wydajnością.

Czytaj także: iPhone jako kontroler? Nowość Netflixa!