Informacje z Huya

Chińska platforma transmisji na żywo Huya podpisała dwuletnią, wyłączną umowę z organizatorem turniejów esportowych ESL Gaming.

Umowa będzie obowiązywać w latach 2022 – 2023 i obejmie relacje z zawodów esportowych, w tym między innymi Intel Extreme Masters (IEM), ESL Pro League (EPL), Dota 2 ESL One i wydarzenia z serii StarCraft II. Według oficjalnego oświadczenia Huya, jest to pierwsza wieloletnia umowa ESL dotycząca praw medialnych w Chinach.

Obecnie ESL posiada roczną wyłączną umowę dotyczącą praw medialnych w Chinach z inną platformą do transmisji na żywo DouYu na lata 2020-2021.

Wzrasta medialna siła Huya

Transakcja dobiegnie końca po DreamHack WarCraft III Championship, ostatnim profesjonalnym konkursie WarCraft III organizowanym przez ESL z pulą nagród 130 tysięcy dolarów.

„To dwuletnie partnerstwo z ESL będzie nadal wzmacniać siłę Huya w dziedzinie praw medialnych do wydarzeń esportowych”, powiedzieli przedstawiciele Huya Sports Business Journal. „Huya i ESL skupią się również na tworzeniu większej ilości treści w CS: GO i Dota 2”.

W maju Huya podpisał pięcioletnią umowę dotyczącą praw medialnych z TJ Sports na rozgrywki League of Legends w Chinach, jedną z największych umów dotyczących praw medialnych w historii esportu.

Według Esports Charts, transmisja ostatniego pojedynku podczas Worlds 2021 pomiędzy Edward Gaming (EDG) i DWG KIA osiągnęła 4 mln widzów na ekskluzywnych chińskich platformach. To także pierwszy raz, kiedy chińskie platformy podzieliły się oglądalnością z zachodnimi mediami.

 Przedstawiciel Huya pochwalił się, że platforma po raz pierwszy zastosowała funkcję podpisów sztucznej inteligencji podczas transmisji z Worlds 2021, identyfikując elementy rozgrywek, takie jak nazwy graczy i drużyn, oraz wyświetlając na ekranie napisy w czasie rzeczywistym. Funkcja ta pomogła również niektórym osobom z wadami słuchu obejrzeć zawody.