I po prezentacji! Xiaomi pokazało nowości!

Xiaomi zaprezentowało dzisiaj swoje nowe smartfony i akcesoria na drugą połowę 2022 roku. Warto zaznaczyć, że w tym pierwszym przypadku są to premierowe urządzenia opatrzone logo Leica. Jak się prezentują? Jakie zaoferują nam specyfikacje? Sprawdźmy!

Xiaomi podczas dzisiejszej prezentacji pokazało nam trzy nowe smartfony – Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro oraz Xiaomi 12S Ultra. Jak łatwo można się domyślić, ich zadaniem będzie rywalizacja z flagowcami Samsunga. Doczekaliśmy się także oficjalnej premiery opaski sportowej Xiaomi Mi Band 7 Pro.

fot. Xiaomi

Xiaomi 12S Ultra

Gwoździem programu była prezentacja nowego superflagowca Xiaomi – modelu 12S Ultra. Oferuje on ekran AMOLED o przekątnej 6,73-cala i rozdzielczości WQHD+. Owa matryca oferuje wsparcie dla odświeżania 120Hz, Dolby Vision i HDR10+. Sercem nowości jest procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 z układem graficznym Adreno 730. Wspierają go 8 GB pamięci RAM i 256 GB przestrzeni na dane użytkownika. Mamy tu także baterię 4860 mAh z ładowaniem po kablu 67W, bezprzewodowym 50W i zwrotnym 10W.

Godzien podziwu jest tutaj zestaw aparatów sygnowanych logo Leica. W jego skład wchodzą obiektywy: główny 50,3 MP, szeroki kąt 48 MP oraz tele 48 MP. Nie zabrakło także czujników TOF oraz 3D. Taki zestaw w połączeniu z technologiami od niemieckiego partnera ma zapewnić użytkownikom Xiaomi 12S Ultra niesamowitą jakość rejestrowanych materiałów audiowizualnych. Czy tak jest w praktyce? Przekonamy się podczas testów.

Xiaomi 12S Pro

Xiaomi 12S Pro to kolejne spośród debiutujących dziś urządzeń. W jego przypadku producent postawił na ekran AMOLED o przekątnej 6,73-cala i rozdzielczości WQHD+. Także i tu mamy wsparcie dla odświeżania 120Hz, Dolby Vision i HDR10+. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 z układem graficznym Adreno 730. Wspierają go 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Baterię z kolei charakteryzuje pojemność 4600 mAh, ładowanie po kablu 120W, bezprzewodowe 50W i zwrotne 10W. Zestaw aparatów? Bardzo przyzwoity. Mamy tu obiektywy: główny 50 MP, szeroki kąt 50 MP oraz tele 50 MP. Kamerkę do selfie oraz rozmów wideo charakteryzuje natomiast rozdzielczość 32 MP.

Xiaomi 12S

Xiaomi 12S to ostatni z zaprezentowanych dziś smartfonów. W jego przypadku producent postawił na ekran AMOLED o przekątnej 6,28-cala i rozdzielczości FullHD+. Także i tu mamy wsparcie dla odświeżania 120Hz, Dolby Vision i HDR10+. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 z układem graficznym Adreno 730. Wspierają go 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Baterię charakteryzuje pojemność 4500 mAh, ładowanie po kablu 67W, bezprzewodowe 50W i zwrotne 10W. Zestaw aparatów? Niezły, choć nie tak dobry jak w mocniejszych modelach. Mamy tu obiektywy: główny 50 MP, szeroki kąt 13 MP oraz tele 5 MP. Kamerkę do selfie oraz rozmów wideo charakteryzuje natomiast rozdzielczość 32 MP.


Niestety w tej chwili nie znamy polskich, ani nawet europejskich cen nowości od Xiaomi. Mam nadzieję, że koncern z Chin nie będzie nam kazał czekać zbyt długo na odpowiednią informację.

fot. Xiaomi

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Xiaomi Mi Band 7 Pro to kolejna wariacja koncernu z Chin na temat opaski sportowej. W porównaniu do zwykłego Xiaomi Mi Band 7 mamy tutaj większy ekran AMOLED – o przekątnej 1,64″, wbudowany GPS oraz mocniejszą baterię – o pojemności 235 mAh. Reszta funkcji względem mniejszego modelu pozostała bez zmian. Możemy więc monitorować parametry życiowe, śledzić treningi i otrzymywać powiadomienia ze smartfona. Także w przypadku opaski nie mamy jeszcze informacji związanych z ceną w naszych stronach.

Czytaj też: Oto nowy szef Allegro! Idą dobre zmiany?

Mam nadzieję, że już wkrótce doczekamy się polskiej prezentacji nowości i że dane nam będzie je dla Was przetestować.

Grafika tytułowa: Xiaomi