Oto nowy szef Allegro! Idą dobre zmiany?

W Allegro idą poważne zmiany. Już od września gigant polskiego rynku e-commerce będzie miał nowego prezesa. Będzie nim Roy Perticucci, który ma ogromne doświadczenie w sektorze e-zakupów. Czy to zwiastun kolejnych ważnych decyzji związanych z Grupą Allegro?

fot. Allegro

Nowy szef Allegro pracował w… Amazon!

Roy Perticucci doświadczenie zbierał w wielu znaczących, europejskich koncernach związanych z branżą handlową. Wystarczy wspomnieć o tak uznanych markach, jak Ahold, Dixon’s oraz Tesco. W Amazon natomiast piastował stanowisko odpowiedzialne za zarządzanie europejskimi operacjami oraz logistyką. Tematem zajmował się dość długo, bo w latach 2013-2020. Dla Grupy Allegro jego zdolności i wiedza będą wręcz bezcenne.

Oto jak nowy CEO Allegro wypowiada się na temat nowego wyzwania:

„Allegro jest najpopularniejszym graczem na największym rynku Europy Centralnej, a teraz robi wielkie postępy w zwiększaniu swojej obecności poza nią. Z chęcią więc wykorzystam moje doświadczenie i wezmę udział w tej jedynej w swoim rodzaju podróży. Będziemy kontynuować strategiczną ścieżkę wytyczoną przez firmę, ponieważ potrzeby konsumentów są niezmienne – wciąż kluczowe są jak największy wybór, jak najlepsza cena i jak największa wygoda.” – Roy Perticucci, CEO Allegro

Czytaj też: Uff jak gorąco! Jak wybrać dobry przenośny klimatyzator?

Nowy CEO obejmie stery nad Allegro od 1 września bieżącego roku. Do tego czasu do pełnienia obowiązków będzie wdrażał go obecny szef serwisu – Francois Nuyts. Miejmy nadzieję, że gigant polskiej branży e-commerce zyska na tej zmianie warty!

Grafika tytułowa: Allegro