Hummer EV wkrótce w rękach kierowców?

Hummer to cywilna wersja legendarnej wręcz terenówki amerykańskiej armii – HUMVEE. O ile pierwsza generacja samochodu to prawdziwa legenda – wszakże jeździł nim sam Arnold Schwarzenegger, o tyle kolejne jego generacje wzbudzają już spore kontrowersje. Jak będzie z Hummerem EV?

Kontrowersyjna wersja legendarnej terenówki

Elektryczny Hummer od GMC będzie dostępny w wersji pick-up i SUV. Według najnowszych informacji masowa produkcja tego ciekawego samochodu właśnie wystartowała, a pierwsze egzemplarze „elektryka” mają trafić do klientów i wyjechać na publiczne drogi już w marcu tego roku. Wstępnie wiadomo już, że Hummer EV cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów marki. Wyprzedana została bowiem cała pierwsza partia produkcyjna pojazdu – 90 000 egzemplarzy.

Nowy, terenowy „elektryk” wyposażony został w kilka naprawdę ciekawych rozwiązań mających wspomagać kierowców podczas podróży po bezdrożach. Warto wspomnieć chociażby o trybie „Crab Walk”, który pozwoli na delikatną jazdę po przekątnej przy niskich prędkościach. Możliwe, że dzięki niemu uda się pokonać przeszkody z którymi nie poradzą sobie klasyczne terenówki. Ponadto specjalna funkcja pozwala na zwiększenie wysokości zawieszenia pickupa o sześć cali. Przyda się szczególnie przy pokonywaniu sporych nierówności czy podczas brodzenia w płytkiej wodzie.

Czytaj też: Nothing Phone (2) jeszcze w tym roku?

Czy Hummer EV będzie profanacją w stosunku do legendarnego poprzednika? Ciężko to ocenić, bo to auto zupełnie innego kalibru i przeznaczenia. Biorąc jednak pod uwagę to, jakim zainteresowaniem się cieszy – myślę, że pozytywnie zapisze się na kartach historii motoryzacji.

Grafika tytułowa: General Motors