Microsoft 365 i OneDrive dla Chromebooków?

Chromebooki to bardzo niedoceniany w Polsce segment urządzeń. Chrome OS od Google to oprogramowanie dedykowane segmentowi biznesu, edukacji oraz casualowym użytkownikom poszukującym ciekawego i niedrogiego laptopa do codziennych, podstawowych zastosowań. Już wkrótce Google może zacieśnić współpracę z Microsoftem przy rozwoju swojej platformy!

Popularne narzędzia dla Chromebooków już wkrótce?

Chromebooki to naprawdę świetne urządzenia. Sam korzystam z jednego z nich i muszę przyznać, że w podstawowych zastosowaniach sprawdza się wybornie. Problemy pojawiają się jednak wtedy, gdy chcemy korzystać z usług Microsoftu. Zazwyczaj skazani jesteśmy na przeglądarkowe wersje popularnych rozwiązań. To ma się jednak wkrótce zmienić. Google zapowiedziało bowiem, że zintegruje z przeglądarką plików dla Chromebooków usługę OneDrive.

Google i Microsoft współpracują również nad inną funkcją dla Chrome OS, która sprawi, że dostęp do Microsoft 365 na Chromebooku Samsung będzie łatwiejszy niż wcześniej. Nie wiadomo jednak wiele na ten temat. Być może chodzi o łatwiejszy dostęp do aplikacji webowych pakietu Office. A może w przygotowaniu jest androidowy wariant pakietu dedykowany Chromebookom. Powinniśmy dowiedzieć się tego już wkrótce.

Czytaj też: Hummer EV wkrótce w rękach kierowców?

Miejmy nadzieję, że Chrome OS będzie się rozwijał dość intensywnie w najbliższych miesiącach. Jest to oprogramowanie z ogromnym potencjałem, który nie może zostać zaprzepaszczony. Co prawda system raczej nie dogoni macOS czy Windowsa pod względem popularności, ale jest dla nich ciekawą alternatywą.

Grafika tytułowa: Microsoft