Huawei MatePad Air – wiemy coraz więcej!

Huawei nie składa broni w swoich staraniach o uwagę klientów na całym świecie. Mimo, że producent nie może nam zaoferować sprzętu pracującego pod kontrolą pełnoprawnego Androida z usługami Google (na skutek amerykańskich sankcji), stara się oferować nam najwyższej klasy urządzenia. Nadchodzi Huawei MatePad Air. Co wiemy na jego temat?

Mocna specyfikacja?

Nie została ujawniona jeszcze pełna specyfikacja tabletu Huawei MatePad Air. Na razie wiadomo, że sprzęt zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 11,5″, rozdzielczości 2,8K oraz proporcjach 3:2. Sercem urządzenia ma być procesor Snapdragon 888 wspierany oczywiście przez sporą ilość pamięci RAM oraz przestrzeni na dane użytkownika. Tablet z pewnością poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami, które przed nim postawimy.

Całość ma być zasilana baterią o pojemności 8300 mAh. Naładujemy ja dość sprawnie z mocą 40 W. Nie wiemy jeszcze, czy tablet trafi do Europy. Jeśli jednak producent będzie chciał sprzedać go w sporej ilości egzemplarzy, musi zadbać o dalszy rozwój AppGallery. Dostępność aplikacji dla urządzeń bazujących na Harmony OS jest bowiem nadal bardzo ograniczona.

Czytaj też: mObywatel i zastrzeganie PESEL – wiemy kiedy!

Dajcie znać w komentarzach, czy sprzęt od Huawei wydaje się Wam atrakcyjny i czy bylibyście w stanie dla niego korzystać z usług Google w nieoficjalny sposób. My tymczasem czekamy z niecierpliwością na premierę tabletu Huawei MatePad Air.

Grafika tytułowa: Onur Binay / Unsplash