HTC VIVE Flow – mobilne okulary VR dzięki którym stres odejdzie w niepamięć!

HTC od dłuższego czasu kojarzy się nam nie tylko ze smartfonami. W tym segmencie lata świetności ma już za sobą i daleko mu do liderów rynku. O wiele więcej uwagi przykuwają poczynania koncernu, jeśli chodzi o rynek VR. Doczekaliśmy się właśnie prezentacji mobilnych okularów VR – HTC VIVE Flow. Co warto wiedzieć na ich temat?

fot: VIVE

HTC VIVE Flow – nowatorskie, mobilne okulary VR

Do tej pory google VR kojarzyły się nam jednoznacznie z rozbudowanymi zestawami wyposażonymi w sporych rozmiarów gogle. Dlatego właśnie HTC VIVE Flow jest prawdziwym powiewem świeżości w tym segmencie. Otrzymujemy bowiem kompaktowe akcesorium, które możemy ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Okulary VIVE Flow zaprojektowane zostały w taki sposób, by mogły z nich korzystać osoby o dowolnej budowie głowy. Sprzęt jest również przyjazny dla osób z wadą wzroku. Omawiane okulary zostały bowiem wyposażone we wbudowane tarcze dioptrii.

Czas jednak na kilka słów o specyfikacji okularów. Oferują one użytkownikom rozdzielczość 3,2K, 100-stopniowe pole widzenia oraz częstotliwość odświeżania 75 Hz. Dźwięk odtwarzany jest za pośrednictwem głośników szczelinowych, mających zapewnić doskonały, przestrzenny dźwięk. Jeśli jednak uznamy to za słuszne, możemy sparować HTC VIVE Flow z dowolnymi słuchawkami Bluetooth. Do zasilania prezentowanych okularów możemy użyć smartfona, powerbanka bądź dedykowanego zasilacza.

fot: VIVE

Nowy produkt jest zachwalany przez Cher Wang, Przewodniczącą i Dyrektor Generalną HTC:

Dzięki VIVE Flow, HTC wprowadza technologię no wyższy poziom, skupiając się nie na tym, co robimy, ale na tym, jak się czujemy. Utrzymanie naszego dobrego samopoczucia wysunęło się na pierwszy plan w ciągu kilku, ostatnich lat. Bardzo często towarzyszy nam stres, dlatego tak ważne stało się stworzenie urządzenia, które zadba o ciało i umysł, a VIVE Flow daje doskonałą okazję, aby uciec od naszych problemów i zanurzyć się w idealnej, błogiej atmosferze.

Okulary VIVE Flow są oczywiście kompatybilne z popularną platformą VR – Viveport.com. Nowość od HTC właśnie dzisiaj trafia do przedsprzedaży, w której kosztuje 2699 złotych. Osoby, które zdecydują się na zakup jeszcze przed premierą na półkach sklepowych, otrzymają gratis dedykowane etui oraz inne akcesoria. Wysyłka zamówionych okularów do klientów wystartuje od 2 listopada.

Grafika tytułowa: VIVE