Google zawstydza producentów! Pixel 6 z najdłuższym wsparciem!

Już za kilka dni Google zaprezentuje nam nowe smartfony z rodziny Pixel pracujące w oparciu o Androida 12. Jak się okazuje, Google Pixel 6 oraz Google Pixel 6 Pro zaoferują nam nie tylko świetnie podzespoły i doskonale zoptymalizowane oprogramowanie. Potencjalni nabywcy mogą spodziewać się także wyjątkowo długiego wsparcia dużymi aktualizacjami systemu!

Rekordowo długie wsparcie dla nowych smartfonów Pixel!

W sieci pojawiło się już wiele przecieków związanych z nowymi smartfonami od Google. Wiemy już jak najpewniej będą wyglądały i czego możemy się spodziewać po ich specyfikacjach. Gdy więc wydawało się nam, że koncern z Mountain View nie może nas zaskoczyć niczym niesamowitym, pojawiła się informacja udostępniona przez leakstera o pseudonimie „Snoopy”, która to może wiele zmienić w świecie smartfonów pracujących w oparciu o system Android.

Jak się okazuje, Google ma zapewnić w przypadku smartfonów Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro aż cztery duże aktualizacje Androida oraz łącznie pięć lat aktualizacji bezpieczeństwa. To ewenement w skali rynku. Koncern z Mountain View zawsze stara się wyznaczać standardy, jeśli chodzi o sprzęt pracujący pod kontrolą „robota”. Podobnie będzie i tym razem.

Do tej pory na najdłuższe wsparcie mogli liczyć użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy. Koncern z Korei zadeklarował bowiem, że zarówno flagowce, jak i droższe smartfony z rodziny Galaxy A będą wspierane trzema dużymi aktualizacjami Androida. Podobne zapewnienia w ostatnim czasie składają kolejni producenci smartfonów.

Minie jeszcze z pewnością kilka lat zanim Android będzie tak perfekcyjnie wspieranym systemem, jak iOS od Apple. Ostatnimi czasy jednak widać, że coś w tej kwestii drgnęło ku dobremu. Oby tak dalej! Przez długie lata system od Google był wyszydzany za swoją fragmentację. Być może w końcu nadszedł czas na pozytywne zmiany w tej kwestii!