Honor Magic V – wyciekają rendery i specyfikacja!

Rok 2022 zdecydowanie będzie należał do smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Ostatnimi czasy widzimy, że niemal każdy producent chce mieć w swojej ofercie składanego smartfona. Do wyścigu w tym segmencie włączyły się takie koncerny, jak Samsung, Huawei, Motorola, OPPO. Coraz głośniej mówi się o składanych Pixelu czy iPhone. Tymczasem już wkrótce doczekamy się premiery smartfona Honor Magic V o którym wiemy coraz więcej!

fot. mysmartprice

Honor Magic V odkrywa przed nami swoją specyfikację!

W przypadku swojej nowości Honor postawi na zewnętrzny ekran OLED o przekątnej 6,45″, rozdzielczości 2560 × 1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wewnętrzna matryca to natomiast OLED o przekątnej 7,9″ rozdzielczości 2720 × 1984 pikseli i odświeżaniu 90 Hz. Sercem nowego „składaka” będzie Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez 12GB + 256GB lub 12GB + 512GB pamięci.

Zaplecze fotograficzne mają stanowić następujące aparaty: główny 50 MP, ultraszerokokątny 50 MP oraz podobno – aparat o rozszerzonym spektrum 50 MP. Taki zestaw powinien zapewnić wysoką jakość zdjęć w praktycznie każdych warunkach. Fotografie powinny świetnie odwzorowywać rzeczywistość, z dużą ilością szczegółów i satysfakcjonującym zakresem dynamicznym.

Czytaj też: Specyfikacja aparatów smartfona OnePlus 10 Pro ujawniona!

O czym jeszcze warto wspomnieć w kontekście nadchodzącego Honora Magic V? Urządzenie zostanie wyposażone w baterię o pojemności 4750 mAh z obsługą szybkiego ładowania 66 W. Wysoką jakość odtwarzanego dźwięku zapewni wsparcie dla DTS:X Ultra. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że nowość od Honora zaoferuje nam dostęp do Sklepu Play z tysiącami popularnych aplikacji. To pokłosie transakcji, w wyniku której koncern Huawei pozbył się marki Honor.

Czekamy na informacje odnośnie daty premiery urządzenia oraz dostępności w Europie.

Grafika tyułowa: mysmartprice