Honda Prologue – zwiastun przyszłości marki?

Przedstawiciele koncernu Honda już jakiś czas temu zapowiedzieli, że w najbliższych latach zainwestują ogromne pieniądze w elektromobilność. Trudno się temu dziwić szczególnie dziś, gdy ceny paliw rosną jak szalone ze względu na pandemię COVID-19, inflację oraz wojnę rosyjsko-ukraińską. Gigant z Japonii zaprezentował właśnie wizualizację nowego „elektryka”. Honda Prologue ma być zapowiedzią strategii, jaką obiera właśnie znany koncern.

fot. Honda

Honda Prologue początkiem rewolucji?

Honda Prologue ma być pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em od japońskiego koncernu. Niestety na razie na jego temat wiemy tyle, ile zdradza nam opublikowana przez giganta wizualizacja. Nowość prezentuje się naprawdę dynamicznie i z pewnością zdobędzie serca wielu fanów marki.

Premiera samochodu planowana jest na 2024 rok i będzie to wstęp do totalnej elektryfikacji gamy. Honda ma w planach ogłoszenie aż 30 kolejnych modeli pojazdów elektrycznych do 2030 roku. Ambitnie, prawda? Elektryfikację gamy ma Hondzie ułatwić współpraca na tym polu z General Motors.

Co ciekawe, „elektryki” Hondy mają być samochodami przystępnymi cenowo. To obietnica, która rozbudza nadzieje. W 2022 roku bowiem samochody z ekologicznym napędem są dużo droższe od tych wykorzystujących silniki spalinowe, przez co dostępne są jedynie dla osób o grubych portfelach.

Czytaj też: Google Cloud partnerem Harley Davidson Serial 1

Nadchodzące lata zapowiadają się fascynująco dla fanów motoryzacji. Co prawda będziemy się żegnać z benzyną i dieslem na rzecz elektryfikacji, jednak owe zmiany przyniosą nowe pole do popisu dla koncernów motoryzacyjnych. Być może producenci zaskoczą nas nowoczesnymi rozwiązaniami w tak pozytywny sposób, że nikt już nie będzie chciał wracać do „kopciuchów”.

Grafika tytułowa: Honda