Google Cloud partnerem Harley Davidson Serial 1

Firma wydzielona z legendarnego producenta motocykli wprowadza do sprzedaży drugą generację elektrycznych rowerów.

Jak przystało na produkty klasy premium, nowe jednoślady będą oferowane wraz z szeregiem nowych funkcji oprogramowania opracowanych wraz z partnerem – Google Cloud. Gigant technologiczny wybrał Serial 1 jako swojego nowego „strategicznego partnera eMobility”. To oznacza, że ​​producent e-rowerów będzie jednym z pierwszych, który zintegruje oprogramowanie Google ze swoimi pojazdami.

Według zapewnień producenta e-rowery z obsługą oprogramowania pozwolą właścicielom śledzić ich położenie, zbierać dane i znacząco poprawić bezpieczeństwo i ochronę. W ten sposób zachowany zostanie trend, obecny w branży e-rowerów do instalowania oprogramowania połączonego z chmurą jako dodatkowym punktem sprzedaży.

Ważnym elementem współpracy będzie aplikacja Serial 1. Właściciele będą mogli zobaczyć nawigację zakręt po zakręcie, zbierać dane dotyczące jazdy i kontrolować funkcje bezpieczeństwa na swoim rowerze. Serial 1 obiecuje więcej zaawansowanych funkcji, które pojawią się dzięki dostępowi do analityki Google Cloud. A także do analizy biznesowej oraz integracji z funkcjonalnością sztucznej inteligencji wykorzystywanej przez Google Cloud.

Google Cloud zapewni też lepsze połączenie roweru ze smartfonem użytkownika. Większość e-rowerów używa Bluetooth do łączenia się z aplikacją na smartfony. Rowery Serial 1 oprócz niej, będą wykorzystywać technologię komórkową i GPS, aby zapewnić właścicielom możliwość łączenia się ze swoimi rowerami, nawet gdy nie znajdują się w ich zasięgu wzroku.

Aktualna oferta obejmuje cztery modele w cenie od 3,4 tysiąca do 5 tysięcy dolarów. Nazwy to Mosh/Cty, rower miejski i służący dojazdom do pracy Rush/Cty, który występuje w trzech wariantach.  Każdy jest wyposażony w silnik z napędem środkowym, który może generować 250 W ciągłej mocy. Maksymalna prędkość, w zależności od modelu to 32 – 45 kilometrów na godzinę.

Czytaj także: eSkootr. Wyścigi e-hulajnóg z misją