Hogwarts Legacy z pierwszym oficjalnym zwiastunem!

Gry osadzone w uniwersach popularnych powieści fantasy zawsze cieszyły się popularnością. Od dłuższego czasu mówiło się o powstaniu produkcji Hogwarts Legacy, która miała przenieść nas do świata Harry’ego Pottera. Dziś mamy dla Was pierwszy trailer z produkcji, która została stworzona z myślą o konsolach oraz komputerach osobistych!

Hogwarts Legacy ma zadatki na hit!

Zwiastun opublikowany w sieci przez twórców pokazuje nam, że gra zaoferuje nam naprawdę świetną oprawę graficzną, która będzie trzymała niesamowity poziom – adekwatny do możliwości konsol od Sony. Widzimy także, że sama rozgrywka nie będzie się ograniczała do pojedynków z wrogami, ale również położony zostanie nacisk na rozwój naszej postaci. Twórcy zamysł gry określają w następujący sposób:

Spełnij marzenie o nauce w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wyrusz w niezwykłą podróż po świecie czarodziejów. Poznawaj magiczne zwierzęta, warz eliksiry i ucz się zaklęć, odkrywając tajemnicę pradawnej magii.

Otrzymamy możliwość stworzenia własnego bohatera, który będzie uczniem piątego roku w słynnej szkole. Fabuła natomiast rozgrywać się będzie w XIX wieku. Walka będzie w głównej mierze polegała na rzucaniu kombinacji zaklęć i dobieraniu ich w taki sposób, by jak najbardziej zaszkodziły przeciwnikowi (trzeba będzie znać jego słabości). Oczywiście – jak na rasowego RPG-a przystało – będziemy musieli zadbać o sprzęt dla naszej postaci oraz o odpowiedni rozwój jej umiejętności.

Czytaj też: TOP 5 – mikrofony dla graczy do 200 złotych

Dokładna data premiery nowości nie została jeszcze podana. Póki co wiadomo, że gra zadebiutuje w grudniu bieżącego roku. Czekacie? A może nastawiacie się na grę w inne tytuły, które pojawią się w 2022 roku?

Grafika tytułowa: Portkey Games