Duży turniej League of Legends tuż, tuż

Red Bull Solo Q, solowe rozgrywki League of Legends, powracają w 2022 roku z eliminacjami krajowymi i światowymi finałami.

Seria turniejów rozpoczyna się już w marcu. Odbędą się krajowe i międzynarodowe kwalifikacje, których wyniki zostaną uwzględnione w wielkim finale.

Red Bull Solo Q to seria turniejów League of Legends, koncentrujących się na graczach solo, a nie na grze zespołowej. Jest rozszerzeniem Red Bull Player One, podobnych rozgrywek 1v1, które miały początek ponad osiem lat temu.

W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni gracze z gracze z całego świata. Organizator ogłosił, że przygotował miejsca dla uczestników z 25 krajów. Po eliminacjach krajowych nastąpią eliminacje regionalne, a mistrz każdego wydarzenia weźmie udział w finale jeszcze w tym roku.

 Dokładny kalendarz rozgrywek można sprawdzić TUTAJ

W zeszłym roku ponad 55 000 graczy zarejestrowało się w 33 krajach.

Zeszłoroczny triumfator, Mads „Viggomopsen” Mikkelsen , powiedział o tym wydarzeniu: „W tym roku planowałem przestać grać w League of Legends. Ale myślę, że ten turniej pokazał mi, że nie powinienem się jeszcze poddawać i że nadal mogę kontynuować wspaniałą i mam nadzieję satysfakcjonującą karierę w esporcie.”

Nie znamy tegorocznej puli nagród, poprzedni triumfator wzbogacił się o 5 tysięcy euro.

AGON by AOC pozostanie oficjalnym partnerem sprzętowym, a sponsorem tytularnym znany producent napojów energetycznych.

Czytaj także: Pieniądze z Fortnite też nie dla Rosjan