HBO Max obniża standard? Koniec z szybkimi premierami z kin?

HBO Max w ostatnich miesiącach bardzo zyskało w Polsce na popularności – m.in. dzięki ciekawej ofercie oraz temu, że w serwisie w miarę szybko debiutowały kinowe hity. Te wyprodukowane przez Warner Bros. pojawiały się w omawianym serwisie VOD już w 45 dni od premiery kinowej. Jak się jednak okazuje, sytuacja w najbliższym czasie ulegnie w tej kwestii zmianie.

Warner Bros. chce więcej zarabiać na filmach!

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że HBO Max zostanie za jakiś czas zastąpione zupełnie nową usługą VOD wskutek fuzji HBO i grupy Discovery. Dziś natomiast okazuje się, że pożegnamy szybki debiut kinowych hitów w serwisie. Warner Bros. chce zarobić na takich filmach więcej, udostępniając je w pierwszej kolejności w usługach zajmujących się wypożyczaniem filmów – jak na przykład Rakuten TV.

To dobra decyzja z punktu widzenia biznesowego. Wytwórnia zarobi więcej na swoich produkcjach, które reprezentują dość wysoki poziom. Nie będą natomiast zadowoleni użytkownicy samego HBO Max, którym na debiut nowości przyjdzie poczekać nieco dłużej, niż do tej pory. Być może osoby zarządzające serwisem zdecydują się na jakieś zrekompensowanie nam tej zmiany.

Czytaj też: Giancarlo Esposito w kolejnej dużej roli? Czas na MCU!

Póki co nie wiadomo, kiedy miałaby wejść w życie. Miejmy nadzieję, że już wkrótce przedstawiciele HBO Max podzielą się z nami jakimiś bardziej konkretnymi informacjami w tej sprawie.

Grafika tytułowa: HBO