Giancarlo Esposito w kolejnej dużej roli? Czas na MCU!

Giancarlo Esposito kreował przez wiele odcinków postać Gustavo Fringa w serialach Breaking Bad i Zadzwoń do Saula. Aktor zjednał sobie swoją kreacją sympatię fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że posypały się w jego kierunku propozycje intratnych ról. Pojawił się m.in. w grze Far Cry 6 czy w serialu The Boys. Teraz jednak nadszedł czas na dużo większą rolę!

Breaking Bad i Zadzwoń do Saula to za mało? Czas na większą rolę!

Giancarlo Esposito zadebiutuje w kolejnych filmach związanych z MCU, do których zostaną wprowadzone postaci z X-Men. Według tajemniczego tweeta miałby wcielić się w tym przypadku w Profesora X, czyli Charlesa Francisa Xaviera. W przypadku tak znamiennej roli poprzeczka będzie postawiona bardzo wysoko. Oprócz bowiem dość kontrowersyjnej kreacji Profesora X autorstwa Jamesa McAvoy’a, w „szefa” X-Menów wcielał się także genialny sir Patrick Stewart.

„Jeszcze nie pracowałem dla Marvela, ale byłem z nimi w pokoju i toczyliśmy rozmowy. […] mówi się, że powinienem zagrać Magneto czy doktora Freeze’a. Była także mowa o kimś jeszcze… Doktor Doom! Tak, do tego dochodzi jeszcze Profesor X. Gdybym miał wybrać jedną postać, wybrałbym coś świeżego. Ostatecznie wybór pada na Profesora X.” – Giancarlo Esposito na temat swojego angażu w MCU

Czytaj też: HBO Max do likwidacji! Co wiemy na ten temat?

Pozostaje nam czekać, na kolejne wieści w sprawie. Serwisy związane z kinem wskazują na to, że twórcy filmów związanych z MCU widzieliby Giancarlo Esposito w roli kolejnego złoczyńcy – Magneto. Czas pokaże jak ważną rolę będzie kreował w kolejnych filmach Marvela!

Grafika tytułowa: Netflix