Gwiazdy inwestują w kolejny startup z branży krypto

Ponad 60 znanych osób, w tym piosenkarz Justin Bieber, raper Snoop Dogg, tenisistka Maria Sharapowa i aktor Bruce Willis zadebiutowało w roli inwestorów w startup zajmujący się płatnościami kryptowalutami. 

W ten sposób firma MoonPay zebrała 87 milionów dolarów.

MoonPay, który zapewnia infrastrukturę płatniczą dla transakcji kryptograficznych, oczekuje, że twórcy treści będą coraz częściej wykorzystywać NFT do promowania swojej pracy i angażowania fanów.

NFT to rodzaj zasobu kryptograficznego. Który wykorzystuje technologię blockchain do rejestrowania, kto jest właścicielem pliku cyfrowego, który może być obrazem, filmem lub tekstem.

Kolejni inwestorzy wkładający pieniądze w ten startup to znane firmy venture capital oraz raper Aubrey Drake Graham oraz piosenkarz Abel Tesfaye, lepiej znany jako The Weekend. A także jego menedżer Amir Esmail.

Ogromny popyt inwestorów na szybko rozwijające się firmy w tym sektorze spółka stara się skapitalizować poprzez emisję akcji. W listopadzie ubiegłego roku w serii A zebrała ponad 555 milionów dolarów. Jej obecna wycena oscyluje wokół kwoty 3,4 miliarda dolarów. Choć należy dodać, że wycena jest przeprowadzona przy wycenie bitcoina na 60 000 dolarów na jednostkę.

Według Alexa McDougalla, dyrektora w zarządzającym funduszami 3iQ Digital Assets, ponad 600 startupów kryptograficznych otrzymało w tym roku ponad 12,5 miliarda dolarów finansowania venture capital.

Czytaj także: Użytkownicy OpenSea okradzeni z NFT