FIFA Plus – nowa usługa strumieniowa dla kibiców

Transmisje meczów piłki nożnej na żywo, archiwalia i dużo nowych funkcji obiecuje FIFA uruchamiając bezpłatną usługę przesyłania strumieniowego.

Nowa usługa jest dostępna na całym świecie w Internecie. Można z niej korzystać za pomocą urządzeń mobilnych, na razie odbiór w pięciu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim. Zapowiedzi obejmują o wiele więcej.

Rocznie obejrzymy około 40 tysięcy meczów na żywo pochodzących ze 100 narodowych federacji, zrzeszonych w FIFA, w tym 11 tysięcy kobiet. Oprócz najbardziej popularnych lig, będziemy mogli emocjonować się oglądając mongolskich drugoligowców lub nepalską ligę kobiet.

Oprócz prezentowania spotkań na kanale FIFA Plus będzie można obejrzeć pełnometrażowe filmy dokumentalne, talk-show i filmy krótkometrażowe. Np. opowiadające w 11 językach historie od lokalnych amatorów po drużyny narodowe i bohaterów piłki nożnej z ponad 40 krajów.

Tytuły dostępne podczas premiery to między innymi: „Ronaldinho: Najszczęśliwszy człowiek na świecie” i „Kapitanowie”. To seria opowiadająca o sześciu kapitanach — Lukce Modricu (Chorwacja), Pierre-Emerick Aubameyangu (Gabon), Brianie Kaltacku (Vanuatu), Andre Blake’u (Jamajka), Hassanie Maatouka (Liban) i Thiago Silvy (Brazylia), którzy poprowadzili swoje kraje w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2022.

„FIFA Plus to kolejny krok w naszej wizji, aby piłka nożna była prawdziwie globalna i integracyjna. A także stanowiła podstawę głównej misji FIFA polegającej na rozwijaniu i rozwijaniu piłki nożnej na całym świecie”. To słowa prezesa FIFA Gianni Infantino.

Usługa z reklamami jest na razie bezpłatna, ale z czasem może się to zmienić. „Będziemy strategicznie rozwijać się — więc potencjalnie wejdziemy w gry, społeczność i potencjalnie subskrypcję” – powiedziała Charlotte Burr, szefowa FIFA Plus.

Czytaj także: FIFAe – nowy model handlowy piłkarskiej federacji