GTA w Warszawie? Dzięki modyfikacji to możliwe!

GTA to jedna z najpopularniejszych serii w historii gier komputerowych. Jej akcja – w większości odsłon – rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Czy nie zastanawialiście się jednak jak wyglądałaby zabawa w gangstera na przykład – w Polsce? Już wkrótce będziemy mogli to sprawdzić dzięki modyfikacji do GTA IV!

Polska modyfikacja do GTA IV prezentuje się ciekawie!

GTA IV Poland: Warsaw to modyfikacja przenosząca głównego bohatera gry do Warszawy. Co prawda nie uświadczmy tu możliwości wykonywania misji fabularnych i pobocznych – jak w głównej wersji gry. Możemy jednak eksplorować wirtualną mapę stolicy Polski. Została ona zaprojektowana w dość niskiej rozdzielczości oraz w sposób mało szczegółowy, jednak to ciekawa rozrywka szczególnie dla mieszkańców przeniesionego do gry miasta.

Szkoda, że Rockstar jest dość mocno sceptyczne wobec możliwości przeniesienia akcji serii GTA z USA do którejś z europejskich stolic. Otwarłoby to przed graczami zupełnie nowe, arcyciekawe możliwości. Najnowsza odsłona serii – GTA VI – przeniesie nas na powrót do Vice City które odwiedziliśmy kilkanaście lat temu.

Czytaj też: Premiera kart Intel Arc już za rogiem?

Niestety modyfikacja nie będzie dalej realizowana. Szkoda, bo prezentuje się dość ciekawie i mogłaby być bazą dla naprawdę ciekawej zabawy. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś kiedyś wpadnie na podobny, ale o wiele bardziej rozbudowany pomysł.