Czym nie zaskoczy nas już Xiaomi 12T?

Xiaomi zaskoczyło nas nieco nie wychodząc z modelami z rodziny 12S poza Chiny. Już wkrótce jednak na rynek trafią smartfony Xiaomi 12T. Te modele również powstaną we współpracy z nowym partnerem giganta z Państwa Środka – Leica. Tym razem będą one sprzedawane w ujęciu globalnym. Co wiemy na temat Xiaomi 12T już teraz?

Xiaomi 11T

Specyfikacja Xiaomi 12T w sieci!

Omawiany smartfon będzie całkiem ciekawą propozycją w segmencie topowych smartfonów. Producent postawi w jego przypadku na procesor MediaTek Dimensity 8100 Ultra wspierany przez 8 GB RAM LPDDR5 oraz 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Obraz wyświetlany będzie na ekranie AMOLED o rozdzielczości 2712 x 1220 pikseli wraz z umieszczonym pod nim ekranowym czytnikiem linii papilarnych. Do wykonywania zdjęć posłuży aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix. Obok niego znajdzie się 8 Mpix aparat z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix do zdjęć makro. Na przodzie natomiast mamy się spodziewać 20-megapikselowej kamerki do selfie i rozmów wideo.

Będzie też Xiaomi 12T Pro!

Mocniejszy z wariantów Xiaomi 12T wyposażony zostanie w procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 oraz ekran AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Także tutaj producent postawi na 8 GB RAM i 128/256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Ciekawostką jest fakt, że urządzenie zaoferuje aparat główny o rozdzielczości 200 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Nie będą zawiedzeni fani szybkiego ładowania. Akumulator o pojemności 5000 mAh naładujemy przewodowo z mocą 120 W.

Czytaj też: Premiera kart Intel Arc już za rogiem?

Premiera urządzeń rzekomo już we wrześniu. Jestem ciekaw jak w połączeniu z rozwiązaniami Leica będą sprawowały się ich aparaty. Oczywiście gdy tylko pojawi się taka możliwość – przetestujemy dla Was obydwie, flagowe nowości z Chin!