Google Pixel Watch z przestarzałym procesorem?

Nie od dziś wiadomo, że Google chce zadebiutować na rynku inteligentnych zegarków. Pixel Watch ma być w tym segmencie sprzętem wyznaczającym zupełnie nowe standardy. Przynajmniej tak zakładał do tej pory koncern z Mountain View. Jak się jednak okazuje – na założeniach może się wyłącznie skończyć. Najnowsze doniesienia wskazują bowiem na to, że zegarek od Google otrzyma… przestarzały procesor.

fot. Google

Google Pixel Watch z procesorem Exynos?

Serwis 9to5google, powołując się na anonimowych informatorów informuje, że zegarek od Google pracował będzie pod kontrolą bardzo leciwego procesora. Mowa o układzie Exynos 9110 produkowanym w litografii 10 nm. To procesor, który pamięta 2018 rok. Był montowany m.in. w zegarkach Samsung Galaxy Watch 3. To dość szokujące wieści. Spodziewaliśmy się bowiem, że wskutek intensywnej współpracy Google i Samsunga na pokład smartwatcha z Mountain View trafi chociażby układ Exynos W920. Starsze CPU oznacza bowiem mniejszą wydajność i zwiększone zapotrzebowanie na energię. W 2022 roku takie zaniedbanie ze strony Google może przełożyć się na fatalne wyniki sprzedaży.

Czytaj też: Google I/O 2022 – podsumowanie konferencji

Miejmy nadzieję, że nieoficjalne informacje się nie potwierdzą. Taki blamaż ze strony Google nie byłby dobry zarówno dla rynku smartwatchy pracujących pod kontrolą Wear OS, jak i dla samego systemu. Jeśli Google chce nawiązać rywalizację o klienta swoim produktem z Apple Watchem, to w kwestii jego specyfikacji koncern z Mountain View nie może iść na żadne kompromisy.

Grafika tytułowa: Google