Procesor Apple A17 najszybszy na rynku?

Apple A17 będzie procesorem najpewniej przeznaczonym dla iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Podstawowe smartfony Apple pracować będą natomiast pod kontrolą ubiegłorocznych układów (które i tak są diabelnie wydajne). W związku z tym, że premiera topowych iPhone’ów już za kilka miesięcy – do sieci trafia coraz więcej informacji na ich temat.

fot. Samuel Angor / Unsplash

Pogromca na rynku procesorów?

Procesor Apple A17 Bionic, który będzie stanowił o wydajności smartfonów iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max ma być prawdziwą bestią w kwestii wydajności. Do sieci wyciekły właśnie pierwsze wyniki benchmarków przedstawiające nam ogólny obraz możliwości, jakie zaserwuje najmocniejszy mobilny układ Apple w historii. Apple A17 Bionic osiągnął w popularnym GeekBenchu 6 aż 3019 i 7860 punktów (odpowiednio dla jednego i wielu rdzeni). Co to oznacza?

Przede wszystkim dość poważny wzrost wydajności względem poprzednika – choć będzie on odczuwalny wyłącznie dla tych osób, które swoje iPhone’y wykorzystują w zastosowaniach profesjonalnych. Przeciętny użytkownik, dla którego wartością nadrzędną jest to, by smartfon po prostu dobrze działał nie zauważy zmian, jakie dokonują się „pod maską” urządzenia na przełomie kilku lat. W 2023 roku nawet kultura pracy kilkuletniego iPhone 11 Pro jest całkiem przyjemna.

Czytaj też: Apple pomoże w zakupach dzięki konsultantom!

Cyferki jednak zawsze ładnie wyglądają na prezentacjach i przyciągają klientów. Dlatego też Apple z pewnością postawi w kolejnych latach na jeszcze bardziej wydajne jednostki. Miejmy nadzieję, że nie będą one nazbyt windowały cen nowych iPhone’ów.

Grafika tytułowa: Trac Vu / Unsplash