Google naprawia Android Auto!

Android Auto to świetne rozwiązanie usprawniające systemy inforozrywki w nowszych modelach samochodów. Dzięki niemu możemy w wygodny sposób korzystać z telefonu, naszych usług streamingowych czy nawigacji na ekranie wbudowanym w kokpit. Aplikacja, dzięki której można konfigurować owo rozwiązanie właśnie doczekała się kolejnego usprawnienia!

zrzut: 9to5Google

Ciemny motyw w ustawieniach Android Auto

Google konsekwentnie wprowadza Material You do wszystkich swoich aplikacji. Także Android Auto doczeka się przeprojektowanego wzornictwa. Interfejs o nazwie kodowej Coolwalk dostępny jest w ramach beta testów. Póki co zbiera bardzo pozytywne opinie między innymi ze względu na intuicyjną obsługę oraz naprawdę przyjemny dla oka wygląd.

Koncern z Mountain View obecnie poprawia także aplikację mobilną Android Auto. Jakiś czas temu doczekała się ona przeprojektowania. Nie oferowała nam jednak spójnego, ciemnego motywu. Niektóre sekcje appki wyświetlane były w jasnych kolorach mimo ustawienia innego wiodącego motywu w naszych smartfonach. Google właśnie to naprawiło!

Czytaj też: Ważne nowości w Wiadomościach Google!

Myślę, że najbliższe tygodnie przyniosą nam kolejne usprawnienia w ramach Android Auto oraz – być może nowe funkcje. Wiele zależy od tego, jaki feedback Google otrzyma od beta testerów. Trzymamy kciuki i będziemy informować Was o wszelkich, kolejnych usprawnieniach!

Grafika tytułowa: Bram Van Oost / Unsplash