Masz Wear OS 2? Masz problem!

Wear OS to system od Google dedykowany inteligentnym zegarkom. Mimo, że koncern z Mountain View dwoi się i troi, by go spopularyzować, to sami producenci średnio radzą sobie z jego wdrożeniem. Pod kontrolą najnowszej odsłony – Wear OS 3 pracuje zaledwie kilka zegarków – Samsung Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5, Fossil Gen 6 i Pixel Watch. Niestety niewiele wskazuje na to, by coś miało się w tej kwestii zmienić. Google natomiast… kombinuje ze wsparciem!

Koniec wsparcia dla lubianych aplikacji!

Większość obecnych na rynku smartwatchy z Wear OS pracuje pod kontrolą oprogramowania w wersji Wear OS 2. Co prawda wielu producentów, jak na przykład Mobvoi, próbowało zachęcić klientów do zakupu swoich zegarków obietnicami rychłej aktualizacji, ale nie uświadczyliśmy ich od długich miesięcy. Teraz natomiast Google może zrobić mocno pod górkę użytkownikom starszych smartwatchy.

Na Wear OS 2 nie można już instalować dwóch lubianych aplikacji – Keep oraz Map Google. Jeśli wrzuciliście je na Wasz zegarek – będą działały nadal – dopóki ich nie usuniecie albo nie przywrócicie go do ustawień fabrycznych. Decyzja Google jest niezrozumiała chociażby ze względu na dramatycznie niską popularność najnowszego Wear OS 3.

Czytaj też: Google naprawia Android Auto!

Pozostaje mieć nadzieję, że czołowi producenci zaktualizują swoje w miarę „świeże” modele dość sprawnie. W przeciwnym razie Google może stracić wielu oddanych fanów Wear OS na rzecz konkurencyjnych rozwiązań.

Grafika tytułowa: Google